Na projektih, ki potekajo v sklopu vseživljenjskega učenja in mikrodokazil, je v zadnjem času veliko novosti. V sredo, 13. 12. 2023 je tako v okviru projekta NOO ULTRA – Univerza v Ljubljani za trajnostno družbo, potekala ustanovitvena seja Programskega sveta VŽU in mikrodokazil. Programski svet sestavlja 15 članov, 10 zaposlenih na UL in 5 predstavnikov in predstavnic zunanjega okolja. Glavne naloge programskega sveta so spremljanje uvajanja mikrodokazil ter potrjevanje učnih programov za pridobitev mikrodokazil. Na  seji je bil potrjen prvi učni program, ki ga je pripravila Biotehniška fakulteta UL. Prva seja dobro naznanja, kako aktivno bo leto 2024 v potrjevanju učnih programov v okviru pilotov NOO ULTRA in delu na področju razvoja sistema mikrodokazil. 

Biotehniška fakulteta sicer pripravlja več učnih programov v okviru projekta NOO ULTRA, v začetku meseca so imeli tudi prvi sestanek usmerjevalnega odbora za projekt ULTRA@AGRIFOOD.   

Tlakovanje poti za uvajanje novih izobraževalnih programov za vseživljenjsko učenje in mikrodokazila: Sestanek usmerjevalnega odbora za projekt ULTRA@AGRIFOOD  

V prostorih Biotehniške fakultete je 5. 12. potekal prvi sestanek usmerjevalnega odbora za projekt ULTRA@AGRIFOOD. Usmerjevalni odbor predstavlja mehanizem, ki so ga uvedli z namenom pridobivanja stalnih povratnih informacij o pripravljenih in izvedenih programih za vseživljenjsko učenje in mikrodokazila v okviru projekta ULTRA@AGRIFOOD, ki poteka v okviru NOO ULTRA, kot del pilotnega projekta VŽU in mikrodokazila.  

V okviru pripravljalnih dejavnosti je projektna skupina v novembru izvedla anketo za ugotavljanje potreb po dodatnem izobraževanju na področju trajnostnega razvoja in zelenega prehoda na krožne prehranske sisteme. Na sestanku usmerjevalnega odbora so bili predstavljeni rezultati analize. Usmerjevalni odbor deluje tudi kot mehanizem za pridobivanje povratnih informacij od organizacij, ki so del ciljnih skupin za pridobivanje dodatnega interdisciplinarnega znanja. 

Odbor se je sestal s predstavniki šestih zunanjih organizacij, in sicer iz Ministrstva za okolje, podnebje in energijo, Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Kmetijske gozdarske zbornice Slovenije, Gospodarske zbornice Slovenije, Zadružne zveze Slovenije in Zavoda Republike Slovenije za šolstvo. Skupaj s predstavniki Biotehniške fakultete v Ljubljani so razpravljali o rezultatih ankete, in posredovali povratne informacije o izobraževalnih potrebah njihovih članov in članic ter zaposlenih.