Oznaka:

• Doktorski študij

Datum objave:

Univerza v Ljubljani je januarja drugo leto zapored objavila razpis za dodelitev mentorskih mest izjemnim mentorjem in mentoricam z namenom nagrajevanja raziskovalne odličnosti. Mednarodna komisija, sestavljena iz članov Svetovne mreže Univerze v Ljubljani (SMUL) ter raziskovalnih inštitutov, je na podlagi Pravilnika o izboru in financiranju mladih raziskovalk in raziskovalcev izbrala deset izjemnih mentorjev in mentoric, pri katerih se bodo jeseni začele usposabljati mlade raziskovalke in raziskovalci.

Za izjemne mentorje in mentorice v letu 2024 so bili izbrani:

UL MF, prof. dr. Vita Dolžan

UL BF, prof. dr. Damjana Drobne

UL BF, prof. dr. Miha Humar

UL FS, prof. dr. Mitjan Kalin

UL PF, prof. dr. Jerca Kramberger Škerl

UL MF, prof. dr. Damjana Rozman

UL FE, prof. dr. Marko Topič

UL FS, doc. dr. Jaka Tušek

UL FF, prof. dr. Marta Verginella

UL FMF, prof. dr. Tomaž Zwitter

Izjemnim mentoricam in mentorjem iskreno čestitamo!

Razpis je bil namenjen najboljšim raziskovalcem in raziskovalkam na Univerze v Ljubljani, ki vodijo vsaj en mednarodni projekt oziroma slovenski del mednarodnega projekta v vrednosti vsaj 100.000 evrov, in ki so bili mentorji vsaj dvema doktorjema znanosti.