Oznaka:

• UL FDV

Izr. prof. dr. Maša Filipovič Hrast je na raziskovalnem razpisu Weave (Flamska raziskovalna agencija FWO kot vodilna agencija), skupaj s partnerji iz treh držav, uspešno pridobila financiranje projekta Stališča do zelenega prehoda: Socialna tveganja in zaslužnost v kontekstu klimatskih sprememb (GreTA). Ključen doprinos projekta, ki bo izveden med 2024 in 2027, bo izboljšanje razumevanja odnosa javnosti do državne blaginje v kontekstu podnebnih sprememb in zelenega prehoda.

Na projektu kot vodilni raziskovalci sodelujejo še Wim van Lancker (University of Leuven), Katharina Zimmermann (Hamburg University) in Vincent Gengnagel (University of Flemsburg).

Raziskovalke in raziskovalci bodo preučevali dileme in razprave o družbenih tveganjih, povezanih s podnebnimi spremembami in zelenim prehodom. Posvetili se bodo raziskovanju in analizi različnih socialnih transferjev in drugih oblik pomoči v navezavi na vidik zaslužnosti s strani ljudi ter klimatskih sprememb in strategij zelenega prehoda.

Projekt je bil eden izmed izbranih projektov med več kot 900 prijavljenimi, izveden bo med letoma 2024 in 2027.

Raziskovalki iskreno čestitamo.