Na Univerzi v Ljubljani (UL) je v torek, 26. marca 2024, potekala 26. redna seja Senata UL, na kateri je bilo sprejeto Poslovno poročilo s poročilom o kakovosti Univerze v Ljubljani za leto 2023.

Med drugim so bile sprejete spremembe Statuta UL, ki poenostavljajo postopek v primeru prve izvolitve v naziv asistent oz. asistent-raziskovalec.

Na seji je bila sprejeta tudi Dopolnitev Pravilnika o stabilnem financiranju UL ter Merila UL za razporejanje sredstev za stabilno financiranje znanstvenoraziskovalne dejavnosti za letošnje leto.

Senat UL je prav tako obravnaval članstvo Programskega sveta za mikrodokazila, seznanil pa se je tudi s Poročilom o delu Komisije za razvoj knjižničnega sistema v letih 2023 in 2024 ter Poročilom o delu Habilitacijske komisije UL in volitve rednih profesorjev.