Oznaka:

• Priložnosti za študente
  • Karierni centri

Podjetje Astrazeneca vabi študente Medicinske fakultete UL in Fakultete za farmacijo UL na "Health Hack", hekaton, posvečen spodbujanju ustvarjalnosti in inovativnosti med študenti pri iskanju rešitev v zdravstvu.

Namen tega dogodka je združiti in povezati nadobudne študentske ume, ki bodo s pomočjo mentorjev s podjetja AstraZeneca in facilitatorjev FaciliTribe tekmovali v iskanju najbolj inovativnih rešitev dveh resničnih izzivov, s katerimi se srečujejo bolniki. Hekaton bo potekal v štirih državah (Slovenija, Hrvaška, Srbija in Bolgarija). V Sloveniji bo potekal 10. in 11. maja 2024 v Ljubljani

Pod mentorstvom Nives Vobornik in Gregorja Bionde bodo študentje tekmovali v dveh izzivih:

• Kronična ledvična bolezen - Z zgodnjim odkritjem in pravočasnim ukrepanjem lahko naredimo veliko. Iščemo inovativne rešitve za premagovanje ovir v diagnostiki in zdravljenju kronične ledvične bolezeni.
  • Imunizacija - Kako bi imunizacijo/preventivna zdravila približali laični populaciji in dvignili zavest slovenske populacije (tako laične kot strokovne) za pomembnost preventivnega zdravljenja?

Prijave na slovenski Health Hack so že odprte na spletni strani
Za več informacij kontaktirajte si@health-hack.eu ali eva.rojc@astrazeneca.com.