Najboljšo uvrstitev, 107. mesto, je UL tudi letos dosegla v kategoriji zaposlitvenih izidov, ki med drugim upošteva kriterij stopnje zaposljivosti diplomantk in diplomantov posameznih univerz. S tem je lanskoletno uvrstitev v tej kategoriji izboljšala za 32 mest.

V primerjavi z lanskoletnimi rezultati je UL svojo uvrstitev izboljšala še v kategoriji vključenosti v mednarodne raziskovalne mreže in dosegla 249. mesto. Gre za odraz delovanja UL v smeri krepitve njene vpetosti v mednarodno raziskovalno okolje in hkrati potrditev, da je UL uspešna pri izvajanju strateških aktivnosti na področju internacionalizacije.

Na lestvico so bile uvrščene 1.503 univerze izmed več kot 5.660 vključenih v ocenjevalne postopke.