V okviru pilotnega projekta ULTRA@AGRIFOOD je uspešno zaključeno že drugo krajše izobraževanje in usposabljanje z naslovom Trajnostni prehranski sistemi: naravoslovni in inženirski temelji. Udeleženci so tekom hibridnih predavanj pridobili vpogled v inženirske in naravoslovne vidike zelenega prehoda k trajnostnim prehranskim sistemom. Obravnavali so številne teme, povezane z zelenim prehodom prehranskih sistemov, ter se posvetili različnim vidikom in specifičnim izzivom na tem področju. Udeleženci, ki so uspešno zaključili usposabljanje, bodo prejeli potrdila o opravljenem krajšem izobraževanju in usposabljanju za mikrodokazila, ovrednotena s štirimi kreditnimi točkami.

Udeležence so izobraževali in usposabljali profesorji s šestih fakultet UL, ki sodelujejo v okviru projekta: Biotehniška fakulteta, Fakulteta za elektrotehniko, Fakulteta za strojništvo, Ekonomska fakulteta, Fakulteta za družbene vede in Filozofska fakulteta.

Cilj projekta ULTRA@AGRIFOOD je uvedba in vzpostavitev treh interdisciplinarnih modularnih programov za znanje, spretnosti in kompetence za trajnostni, podnebno nevtralni in krožni prehranski sistem.

Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.

  • RS MVZI
  • UL
  • Načrt za okrevanje in odpornost
  • Financira Evropska unija (NextGenerationEU)