Med ključnimi področji sodelovanja je vzpostavljanje praktičnega usposabljanja študentov, sodelovanje pri njihovih zaključnih delih in vključevanje strokovnjakov Leka v študijski proces v obliki gostujočih predavanj. Poleg tega sporazum predvideva skupno prijavljanje na slovenske in mednarodne razpise, razvoj raziskovalnih projektov in inovacij ter krepitev obstoječih in novih študijskih programov. Sodelovanje bo potekalo tudi na področju vseživljenjskega učenja, organizacije skupnih dogodkov, kot so poletne šole, hekatoni in informativni dnevi.

Gregor Makuc, izvršni direktor Leka, je ob podpisu sporazuma poudaril, da je dialog in sodelovanje med farmacevtsko industrijo in izobraževalnimi ustanovami ključnega pomena: "S sporazumom bo sodelovanje med Lekom in univerzami postalo še tesnejše, saj ustvarjamo ekosistem, ki omogoča prenos znanja in izkušenj. Združevanje virov, znanja in tehnologij, ki ga bo omogočilo dolgoročno sodelovanje, bo bistveno okrepilo inovacijsko sposobnost vseh sodelujočih partnerjev in bo katalizator prebojnih znanstvenih dosežkov, ki bodo razširili dostop do naprednih, učinkovitih in varnih možnosti zdravljenja za bolnike po vsem svetu. Sporazum prav tako prinaša nove priložnosti za mlade talente, ki bodo lahko sodelovali v ambicioznih projektih in se razvijali v vodilne znanstvenike, raziskovalce in strokovnjake, kar bo ključno za dolgoročno ohranjanje konkurenčnosti in inovativnosti na globalnem trgu."

Uradnemu podpisu sporazuma o strateškem sodelovanju na sedežu Univerze v Mariboru je sledil še simbolni podpis na dogodku Znanstvena odličnost na stičišču generacij, kjer so povezali najboljše znanstvenike in perspektivne mlade talente, ki zagotavljajo nadaljnji razvoj znanosti. Podpisu je sledila podelitev Lekovih štipendij perspektivnim dijakom in študentom, novi generaciji znanstvenikov, raziskovalcev in strokovnjakov, ki bodo v prihodnosti prispevali k nadaljnjemu razvoju Leka in farmacevtske panoge.