Razstava likovnih del poletne šole Degradirana okolja in likovna umetnost

Zala Simčič
Datum objave:
Razstavljena likovna dela udeležencev poletne šole so vmesni rezultat dvotedenskega ustvarjanja v ateljejih UL PEF.
Poletno šolo za študente so poleg avtorskega likovnega ustvarjanja dopolnjevala predavanja in demonstracije gostujočih strokovnjakov s področij 3D tehnologij, industrijske arheologije, restavratorstva, tekstila in medpredmetnega povezovanja. Izhodiščni material je tekstil, ki so ga preoblikovali in z njim zasnovali idejne osnutke, ki jih bodo študenti samostojno nadgradili v svojem domačem okolju.
Razstavljajo: Vita Čepič, Matija Franzutti, Špela Gabrovec, Klara Grgetić, Heidi Janež, Maša Križ, Tjaša Morela, Sanja Stiković, Manca Semprimožnik, Jerca Šuštar
Mentorji:
- doc. dr. Uršula Podobnik (UL PEF)
- doc. Boris Beja (UL PEF)
- asist. Jana Mršnik (UL NTF)
Vodja projekta: izr. prof. Anja Jerčič Jakob
Sodelujoči partnerji: Univerza v Ljubljani: Pedagoška fakulteta, Naravoslovnotehniška fakulteta, Filozofska fakulteta in Zavod za gradbeništvo Slovenije, Narodni muzej Slovenije, MG+MSUM
Razstavljena likovna dela udeležencev poletne šole so vmesni rezultat dvotedenskega ustvarjanja v ateljejih UL PEF. Poletno šolo so poleg avtorskega likovnega ustvarjanja dopolnjevala predavanja in demonstracije gostujočih strokovnjakov s področij 3D tehnologij, industrijske arheologije, restavratorstva, tekstila in medpredmetnega povezovanja. Izhodiščni material je tekstil, ki so ga preoblikovali in z njim zasnovali idejne osnutke, ki jih bodo študenti samostojno nadgradili v svojem domačem okolju.
Krajše izobraževanje in usposabljanje je bilo organizirano v sklopu pilotnega projekta Degradirana okolja in njihovo oživljanje v kulturni prostor z umetnostjo, ki poteka pod okriljem projekta UL za trajnostno družbo – ULTRA in je v prostorih UL PEF potekalo med 2. 9. in 13. 9. 2024.
Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.