Digitalni detoks

Študenti ste zaradi študijskih in prostočasnih dejavnosti pogosto močno povezani z digitalnimi napravami. S tem pogovorom s strokovnjakom želimo poudariti pomembnost uravnoteženega odnosa do tehnologije in predstaviti, kako to vpliva na duševno in telesno počutje. Na delavnici boste na kratko izvedeli, kaj je nekemična zasvojenost, osredotočili pa se bomo predvsem na tehnike varnega spoprijemanja s tehnologijo in to prenesli na praktične primere. Na koncu bo sledila še krajša diskusija, kjer boste lahko delili svoja mnenja, vprašanja in izkušnje vezane na to temo.

Kdaj in kje: 11. 11. 2024, 19.00 - 20.30, preko zoom povezave

Prijava: tukaj

Izvedba: Nejc Stanovnik, univ. dipl. psih., spec. klin. psih., Psihiatrična bolnišnica Idrija, področje nekemičnih zasvojenosti

Canva - delavnica oblikovanja večpredstavnih gradiv z orodjem Canva

Na delavnici si bomo ogledali osnovno uporabo spletnega orodja Canva, ki je namenjeno oblikovanju in ustvarjanju različnih večpredstavnih gradiv. Pogledali si bomo, kako gradivo ustvarimo na novo ali pa za ustvarjanje uporabimo že obstoječa gradiva iz izbranih predlog, ki so nam na voljo. V gradivo bomo dodali besedilo, slike, povezave, si ogledali različne animacije. Ustvarili bomo skupino za lažje sourejanje gradiva s kolegi ter si ogledali možnosti deljenja in shranjevanja gradiva na računalnik. Za udeležbo na delavnici potrebujete svoj računalnik.

Kdaj in kje: 12. 11. 2024, 18.00 - 20.00, Rektorat UL, Soba rektorjev, Kongresni trg 12

Prijava: tukaj

Izvedba: Eva Škraba in Eva Kern Nanut, Digitalna UL

Profesionalno portretno fotografiranje za digitalne vsebine

Profesionalno portretno fotografiranje – sliko boste lahko uporabili kot profilno sliko za CV, profilno sliko na profesionalnem omrežju LinkedIn ali na drugih spletnih mestih. Na delavnico pridite ustrezno urejeni.

Kdaj in kje: 13. 11. 2024, 16.00 - 18.00, menza Rožna dolina, Svetčeva 9

Prijava: tukaj

Izvedba: Tadej Kreft

Pa ti? Skrolaš mimo dobrih zgodb? Kako pisati dobre zgodbe na družbenih omrežjih s pomočjo formul za ustvarjalno pisanje in umetne inteligence

Na delavnici bomo raziskali moč pripovedovanja zgodb na družbenih omrežjih in spoznali priljubljene, predvsem pa (tudi oglaševalsko) učinkovite formule za pisanje komunikacijskih vsebin. Naučili se bomo, kako z besednimi in pogovornimi formulacijami (t. i. prompti) umetno inteligenco (UI, ChatGPT) spodbuditi k pisanju ustvarjalnih in optimiziranih besedil.

Kdaj in kje: 20. 11. 2024, 19.00 - 20.30, preko zoom povezave

Prijava: tukaj

Izvedba: Amanda Buhinjak, UL FDV

Linkedin - moja strokovna spletna prisotnost

Spoznali boste, zakaj je Linkedin dober, da si z njim gradite osebno blagovno znamko in kdaj ga lahko uporabite kot svoj spletni življenjepis (CV) oziroma za svojo profesionalno spletno prisotnost. Prav tako boste videli, da je koristen za pridobivanje priporočil in predstavitev lastnih veščin – znanj in kot portfolio. Kako mi pri izpolnjevanju profila lahko pomaga umetna inteligenca? Zadeve bodo razložene v teoriji in nato še nekaj praktičnega na samem Linkedinu. Predhodno lahko pošljete svoj profil na Linkedinu v pregled in prejmete povratno informacijo.

Kdaj in kje: 26. 11. 2024, 14.00 - 15.30, preko zoom povezave

Prijava: tukaj

Izvedba: mag. Tina Kozic Kolšek, Karierni centri UL

Kompetentna in etična uporaba orodij generativne umetne inteligence

Pogovarjali se bomo o uporabi orodij generativne UI na odgovoren in etičen način. Udeleženci bodo pridobili razumevanje o tem, kako generativna UI vpliva na posameznike, organizacije in družbo kot celoto, zlasti v kontekstu ustvarjanja novih digitalnih vsebin, kot so besedila, slike in videoposnetki. Osvetlili bomo ključne etične izzive, ki se pojavljajo pri uporabi teh orodij, vključno s preverljivostjo informacij, halucinacijami oz. konfabulacijami, diskriminacijo, kršitvami zasebnosti, pristranskostjo, zagotavljanjem transparentnosti pri uporabi, upoštevanjem zasebnosti podatkov, preprečevanjem zlorab, spremembami, ki jih bodo ta orodja imela na procese v organizacijah in vplivi na poklice prihodnosti. 

Kdaj in kje: 26. 11. 2024, 19.00 - 20.30, preko zoom povezave

Prijava: tukaj

Izvedba: dr. Luka Tomat, UL EF

Center za obštudijsko dejavnost

Kontakt

Univerza v Ljubljani
Kongresni trg 12
1000 Ljubljana

Telefon: 01 241 86 33
E-naslov: cod@uni-lj.si