Rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič je v svojem govoru študentkam in študentom, ki so dosegli najboljše študijske dosežke, poudarili: »Vi ste s svojim delom dokazali, da še vedno verjamete, da je znanje tista najpomembnejša dobrina, s katero lahko spreminjamo svet, in hkrati tisto, česar nam nihče ne more odvzeti. Verjamem, da boste prav vi tisti, ki boste v prihodnje vodili našo družbo in prispevali k reševanju težav ter iskanju rešitev za izzive, s katerimi se sooča ves svet. Ostanite radovedni, zvedavi in ponosni alumni in alumne Univerze v Ljubljani, današnje priznanje pa naj vam bo spodbuda za nadaljevanje vašega odličnega dela.« 

Prejemnike je nagovoril doc. dr. Jure Ahtik, predstojnik Oddelka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje na Naravoslovnotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani, raziskovalno pa se ukvarja s karakterizacijo senc pri studijski fotografiji in vplivom sodobnih tehnologij na grafične delokroge. »Obdobje, v katerem živimo, je izjemno zapleteno. Ko sem imel pred leti čast nagovoriti zbor ob podobni priložnosti, sem izpostavljal povsem drugačne izzive, kot mi rojijo po glavi danes. Nepredvidljivost je edina stalnica, nepričakovano je postalo pričakovano. A jasno je eno: če želimo živeti v čistem in varnem svetu, bo treba zavihati rokave. Z enotnimi in odločnimi koraki bomo na to pot stopili kot prijatelji, sodelavci, kot soljudje. Pogosto slišimo, da ste prav vi, vaša generacija, tisti, ki boste spremenili svet, da je to vaše poslanstvo, vaše breme. A s tem se ne strinjam. Na tej poti vas ne bomo pustili samih. Z vami se bomo trudili po najboljših močeh, ni nam vseeno,« je v uvodnem nagovoru izpostavil doc. dr. Ahtik in dodal, da ga iskrivi pogledi, mladost in dejanja nagrajenih študentk in študentov navdajajo z optimizmom. »Ko vas vidim zbrane in polne zagona, komaj čakam, da vas vidim pri delu. Ko nas boste potrebovali, potrkajte na naša vrata, mi bomo vsekakor trkali na vaša. Smo nepremagljiva skupnost Univerze v Ljubljani in vem, da nam bo skupaj uspelo prehoditi poti, na katere se bomo podali.«

Svečane listine za najboljše študijske dosežke so prejeli:

Mile Đurđević Žojan na predlog Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani

Mile Đurđević Žojan je kot solist in komorni glasbenik prejel številne nagrade na državnih in mednarodnih tekmovanjih. Poudariti je treba njegov pomembni prispevek k nastanku novih del za harmoniko in sodelovanje s priznanimi skladatelji. Njegovo umetniško poustvarjanje daleč presega študijske standarde in kaže na razvoj v smer profesionalnega glasbenika.

Maks Brus na predlog Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani

Študent magistrskega programa Lesarstvo je z izvrstnim uspehom zaključil študij 1. stopnje in za diplomsko delo prejel fakultetno Prešernovo nagrado. Bil je aktiven tutor in koordinator tutorjev študentov ter udeleženec mednarodnega projekta Allview in strokovnega obiska študentov v Barceloni.

Dr. Aljaž Medič na predlog Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani

Dr. Aljaž Medič se je v okviru doktorske naloge osredotočil na sekundarni metabolizem in alelopatijo pri orehu. Ob tem je razvil novo analizno metodo LC-MS/MS za identifikacijo naftokinonov. Svoje raziskave je objavil v 9 znanstvenih člankih kot prvi avtor, od tega enega v kategoriji A''.

Maruša Štangar na predlog Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani

Marušo Štangar, diplomantko magistrskega programa Živilstvo, odlikujejo izjemni dosežki na študijskem in raziskovalnem področju s publikacijo znanstvenega članka. Ob študiju se je kot vrhunska športnica judoistka z odličnimi rezultati udeležila treh svetovnih prvenstev ter dvojih sredozemskih in dvojih olimpijskih iger.

Erik Fabijan na predlog Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani

Erik Fabijan je leta 2020 zaključil univerzitetni študijski program UPEŠ, usmeritev Bančni in finančni management, s povprečno oceno 9,4. Po zaključku dodiplomskega študija je svojo pot nadaljeval na magistrskem programu Management in ga leta 2023 zaključil s povprečno oceno 9,92. Za magistrsko delo z naslovom Subjektivno vrednotenje možnosti fleksibilnega dela, ki je bilo ocenjeno z oceno 10, je diplomant prejel Prešernovo nagrado Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani.

Pia Gyurica na predlog Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani

Pia Gyurica je leta 2023 zaključila dodiplomski študij na univerzitetnem študijskem programu Univerzitetna poslovna in ekonomska šola, usmeritev Denar in finance, s povprečno oceno 9,87. Diplomantka je prejela pohvalo za študijski uspeh v 1., 2. in 3. letniku ter priznanje za študijski uspeh na celotnem dodiplomskem študiju.

Alenka Krese na predlog Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani

Alenka Krese je leta 2020 zaključila univerzitetni program UPEŠ, usmeritev Računovodstvo in revizija, s povprečno oceno 9,87. Na dodiplomskem študiju je prejela priznanje za študijski uspeh na celotnem študiju. Po zaključku dodiplomskega študija je svojo pot nadaljevala na magistrskem programu Računovodstvo in revizija ter ga leta 2023 zaključila s povprečno oceno 9,83. Za magistrsko delo z naslovom Izzivi pri revidiranju zbirne bilance stanja Republike Slovenije je prejela Prešernovo nagrado Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani. Prejela je tudi priznanje za študijski uspeh na celotnem magistrskem študiju.

Nejc Perme na predlog Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani

Nejc Perme je leta 2023 zaključil dodiplomski študij na univerzitetnem študijskem programu Univerzitetna poslovna in ekonomska šola, usmeritev Denar in finance, s povprečno oceno 9,89. Diplomsko delo z naslovom Ocenjevanje Okunovega zakona za Slovenijo: veljavnost in stabilnost je bilo ocenjeno z oceno 10. Diplomant je prejel pohvalo za študijski uspeh v 1., 2. in 3. letniku ter priznanje za študijski uspeh na celotnem dodiplomskem študiju.

Pavle Kerkez na predlog Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani

Pavle Kerkez je zaključil podiplomski program Družboslovna informatika s povprečno oceno 9,67. Med študijem je opravljal pripravništvo na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje, kjer je bil njegov glavni prispevek uporaba programskega jezika R za avtomatizacijo postopka ocenjevanja natančnosti Evropske raziskave o zdravju.

Nejc Laznik na predlog Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani

Nejc Laznik je zaključil dodiplomski program Politologija – Študije politike in države s povprečno oceno 9,4. Med študijem je bil aktiven član študentske sekcije Slovenskega politološkega društva, svetnik v študentskem svetu Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani in demonstrator. Sodeloval je tudi pri treh raziskovalnih projektih na temo trajnosti in ekologije. Pomagal je tudi pri organizaciji treh poletnih šol.

Andrej Barachini na predlog Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani

Andrej Barachini je magistrski študij na programu Elektrotehnika zaključil s povprečno oceno izpitov 9,93. Poleg študija se je aktivno ukvarjal z glasbo v glasbeni šoli, Pihalnem orkestru radeških papirničarjev, kjer že deset let igra bas kitaro in tubo ter poje bariton, ter v Vokalni skupini Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani, kjer že šest let poje bariton in nastopa na protokolarnih prireditvah fakultete. Med študijem je bil med najuspešnejšimi tudi na državnih tekmovanjih iz matematike in logike.

Selma Vukalić na predlog Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani

Selma Vukalić je leta 2024 s povprečno oceno 9,5 zaključila magistrski študij na programu Elektrotehnika. Med študijem je poleg zglednega opravljanja študijskih obveznosti uspešno predstavljala Fakulteto za elektrotehniko v okviru raznih promocijskih dejavnosti fakultete z namenom prepoznavnosti elektrotehnike med mlajšimi generacijami.

Neja Fazarinc na predlog Fakultete za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani

Neja Fazarinc je izjemna študentka na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani in članica raziskovalnega programa Potresno inženirstvo. Razvila je digitalni učni pripomoček za dinamiko konstrukcij, je avtorica dveh izvirnih znanstvenih člankov, sodeluje pri evropskih raziskovalnih projektih, analizi potresne nevarnosti za JEK2 in analizi potresnega tveganja javnih stavb. Uspešna je tudi na matematičnih tekmovanjih.

Martin Rafael Gulin na predlog Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani

Martin Rafael Gulin je v okviru programa dvojne diplome kemija/kemoinformatika, pridobljene na Univerzi v Ljubljani in Univerzi v Strasbourgu, odlično zaključil magistrsko delo s področja kvantne kemije. Zdaj pri Sandozu uspešno uporablja pridobljeno znanje kemoinformatike v industriji.

Nina Težak na predlog Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani

Nina Težak je na študiju kemije z odliko diplomirala z razvojem okolju prijazne analitike za 20 okoljskih onesnaževal: v farmacevtiki, umetna sladila idr., v rekah in morju, predstavljeno tudi na konferenci Cutting Edge 2023. Prejela je pohvalo za najboljše študente in bila vpeta v evalvacijski obisk finske akreditacijske agencije FINEEC na Univerzi v Ljubljani.

Nikiša Plešec na predlog Fakultete za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani

Nikiša Plešec je študentka 2. letnika drugostopenjskega univerzitetnega študijskega programa Fizika na Fakulteti za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani. Pri študiju je izjemno uspešna, saj je njena povprečna ocena doslej opravljenih izpitov 10. S študijskim uspehom, študentskim raziskovalnim delom na področjih biofizike in fizike delcev ter posredovanjem znanosti javnosti je zgled svojim študentskim kolegicam in kolegom.

Jovana Videnović na predlog Fakultete za računalništvo in informatiko v Ljubljani

Jovana Videnović je zaključila študij na programu Računalništvo in informatika s povprečno oceno 9,82, najvišjo med vsemi študenti prve stopnje. Za diplomsko delo s področja računalniškega vida, v katerem je predlagala izvirno metodo za sledenje izbranega objekta v videoposnetku, je prejela oceno 10.

Domen Vrešna predlog Fakultete za računalništvo in informatiko v Ljubljani

Domen Vreš je z odliko zaključil dodiplomski študij na programu Računalništvo in matematika s povprečno oceno 9,89 in magistrski študij smeri Podatkovne vede z oceno 9,63. Že od 2. letnika raziskovalno sodeluje v Laboratoriju za kognitivno modeliranje in uspešno objavlja članke v znanstvenih revijah.

Larina Griessler na predlog Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani

Larina Griessler je prodorna študentka, ki se s svojimi izjemnimi študijskimi rezultati uvršča prav v vrh svoje generacije na celotni univerzi. S svojo ustvarjalnostjo in neizmerno angažiranostjo v okviru študentske organizacije ter obenem srčnostjo se izkazuje kot prava humanistka.

Martin Justin na predlog Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani

Martin Justin je zaključil magistrski študij na programu Filozofija s povprečno oceno 10. Že med študijem se je s svojimi referati udeležil več študentskih in znanstvenih konferenc, znanstvene prispevke pa je objavil v slovenski reviji Analiza in mednarodni reviji INDECS. Ob tem deluje tudi kot literarni kritik.

Maja Kukovec na predlog Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani

Maja Kukovec je vrhunska študentka. Odlikuje jo visoka pripravljenost za poglabljanje v študijske tematike. Pri študiju kaže izjemen talent, radovednost in delavnost, njeni izdelki so pripravljeni samostojno, natančno, metodološko in teoretično brezhibno. Znanstveno literaturo bere v štirih tujih jezikih.

Nika Vidrih na predlog Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani

Nika Vidrih s svojimi razmišljanji, poglobljenim dojemanjem raznolikih vsebin, z znanstveno radovednostjo in s kritičnim pogledom bogati humanistiko v predavalnici, na okroglih mizah in v objavljenih člankih. V času izjemno uspešne študijske poti je nanizala vrsto priznanj tudi na obštudijskem področju.

Petra Lapajne Povirk na predlog Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani

Petra Lapajne Povirk je med študijem močno izstopala z rezultati svojega dela. Njeno diplomsko delo je izšlo v obliki »Mojega prvega fotografskega priročnika«, magistrsko delo pa ponuja izjemen vpogled v povezavo fotografije in dramaturgije. Kljub pestremu obštudijskemu udejstvovanju je študij zaključila s povprečno oceno 10.

Ana Gotvajn na predlog Veterinarske fakultete Univerze v Ljubljani

Ana Gotvajn je odlično povezovala študentke in študente ter profesorice in profesorje. Bila je predsednica študentskega sveta Veterinarske fakultete Univerze v Ljubljani, članica senata in različnih komisij fakultete, zavzeta urednica študentske revije Ructus, sodelovala pa je tudi pri pedagoških projektih. Njena povprečna ocena študija je bila 9,54 in povprečna ocena v zadnjem letu 10.