Kongres je namenjen vsem strokovnjakom s področja raziskovalne integritete in raziskovalne etike, uradnikom in praktikom raziskovalne integritete, članom etičnih, preiskovalnih in podobnih komisij, sponzorjem in predstavnikom organizacij, ki financirajo raziskovalno dejavnost ter vsem zainteresiranim in sodelujočim pri krepitvi in trajnostnem izvajanju dobrih praks in politik raziskovalne integritete.

Tematsko bo kongres poudaril dinamiko moči v raziskavah in institucionalno odgovornost za spodbujanje odprtega, varnega in vključujočega raziskovalnega okolja kot temelja za raziskovalno integriteto v vsakdanji praksi. V širšem in globalnem kontekstu to pomeni tudi priznavanje pravičnosti, enakosti in raznolikosti kot bistvenih sestavin raziskovalne integritete, kot izhaja iz Izjave iz Cape Towna iz leta 2022, ki se zavzema za pošteno prakso od zasnove do izvedbe raziskav.

Konferenčni prispevki bodo odsevali vrsto izzivov na tem področju ter praktične in porajajoče se rešitve za preprečevanje in ozaveščanje o raziskovalni integriteti ter razvoju odgovornega raziskovanja v Evropi. Poleg plenarnih zasedanj, ustnih predstavitev in posterjev bodo na programu tudi okrogle mize o posebnih temah, ki bodo omogočile izmenjavo idej, praks in izkušenj. Posebna t.i. satelitska srečanja bodo odprta za predstavitev rezultati tekočih raziskovalnih projektov s poudarkom na prenosu rezultatov raziskav v prakso.  

Poziv za oddajo prispevkov bo odprt januarja, prijava na kongres pa je možna prek spletne strani konference.