Ultraved.si – nova komunikacijska platforma za razvoj pozitivnih odnosov z znanostjo

Datum objave:
Spletna stran skupaj s profilom na instagramu bralcem in sledilcem približuje znanost na nevsiljiv način, poenostavlja kompleksne znanstvene koncepte ter spodbuja ljubezen do učenja s privlačnimi, interaktivnimi in dostopnimi izobraževalnimi vsebinami.
Spletna stran ULTRAved, ki je s svojimi razširitvami na družbene medije (@ultraved) mikroučilnica komuniciranja znanosti in točka za razvoj pozitivnih odnosov z znanostjo, je zaživela v okviru projekta NOO ULTRA – Univerza v Ljubljani za trajnostno družbo.
Pod sloganom ULTRAved – od radovednosti do razumevanja ustvarja ekipa študentk in študentov, ki si prizadeva javnost navduševati nad znanstvenimi izsledki, zgodbami zanimivih znanstvenic in znanstvenikov ter praktičnimi spoznanji, s katerimi lahko izboljšamo vsakdan.
Spletna stran skupaj s profilom na instagramu bralcem in sledilcem približuje znanje in vedenje na nevsiljiv način in s strukturiranimi, berljivimi besedili, ki upoštevajo sodobno preobremenjenost z informacijami.
V razvoju je tudi podkast ULTRAved, ki na še bolj oseben, dostopen in sproščen način razkriva zanimive in uporabne znanstvene informacije.
Ultraved nastaja v okviru projekta NOO ULTRA – Univerza v Ljubljani za trajnostno družbo, in sicer kot ena od aktivnosti pilota Komuniciranje znanosti in krizno komuniciranje za trajnostni razvoj, ki ga izvajajo: doc. dr. Tanja Kerševan (vodja projekta, UL FDV), doc. dr. Teodora Tea Ristevska Skušek (UL FDV), Tjaša Vrhovnik Mlekuž (UL FDV), izr. prof. dr. Nataša Karas Kuželički (UL FFA), asist. dr. Nanča Čebron Lipovec (UL FFA), prof. dr. Valentina Kubale Dvojmoč (UL VF), izr. prof. dr. Maja Klančnik (UL NTF), izr. prof. dr. Jože Kortnik (UL NTF), doc. dr. Matjaž Knap (UL NTF) in doc. dr. Vera Župunski (UL FKKT).
Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.