Raziskovalci in predstavniki podjetij iz 18 držav o hrani, biogospodarstvu, naravnih virih, kmetijstvu in čistem okolju za zdravo življenje

Arhiv UL
Datum objave:
V okviru projekta KRPAN je Univerza v Ljubljani 13. februarja 2025 organizirala dogodek mreženja z naslovom Hrana, biogospodarstvo, naravni viri, kmetijstvo in čisto okolje za zdravo življenje, ki se ga je udeležilo preko 80 raziskovalcev, raziskovalnih svetovalcev in predstavnikov podjetij iz 18 evropskih držav. Poleg slovenskih so se dogodka povezovanja udeležili tudi raziskovalci in predstavniki podjetij iz Albanije, Armenije, Belgije, Cipra, Češke, Francije, Hrvaške, Italije, Kosova, Latvije, Litve, Madžarske, Romunije, Severne Makedonije, Portugalske, Srbije in Tunizije.
Na dogodku je udeležence nagovoril rektor prof. dr. Gregor Majdič. Sledile so predstavitve glavnih govorcev: prof. dr. Nataša Poklar Ulrih z Univerze v Ljubljani, Ilaria Marcolin in Francesco Coletti iz Fondazione Agrifood & Bioeconomy (FAB FVG), Italija, dr. Uroš Novak s Kemijskega inštituta ter doc. dr. Draško Veselinovič iz Slovenskega gospodarskega in raziskovalnega združenja v Belgiji.
Glavni govorci so nato sodelovali pri okrogli mizi na temo 'Pomembnost dobrega konzorcija za uspeh na EU razpisih', ki jo je vodila dr. Kaja Smole Orehek iz Univerzitetne službe za raziskovalno dejavnost. Dogodek se je zaključil s predstavitvijo 24 novih in potencialno prebojnih idej za bodoče evropske projekte ter z mreženjem sodelujočih. Na dogodku sta sodelovala tudi predstavnika Akademije mladih vodij Zveze EUTOPIA, dr. Ross Jansen-van Vuuren s Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo ter dr. Felipe Conzuelo z Univerze NOVA v Lizboni, ki sta predstavila svoje delo in s tem, dejavnosti znotraj Zveze EUTOPIA. Med predstavitelji projektnih idej in preostalimi udeleženci so se vzpostavili novi kontakti z namenom nadgradnje raziskovalnih in inovativnih idej ter vzpostavljanja konzorcijev za prijavo na centralizirane evropske razpise.
Projekt KRPAN – Krepitev Raziskovalne Podpore in Aktivnosti za Napredek na evropskih raziskovalnih projektih sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.