Kaj smo počeli?

Na srečanju smo si najprej pogledali katere vse aplikacije so nam na voljo v okviru licence za MS365, kako so te aplikacije dostopne (ali v namizni, spletni ali mobilni različici) ter kako se medseboj povezujejo. O vsaki aplikaciji smo spregovorili nekaj besed ter izpostavili kakšen primer dobre prakse uporabe le-te. Srečanje smo nadaljevali s pregledom uporabniškega vmesnika in možnosti upravljanja z nastavitvami znotraj storitve MS 365.

Nato smo se osredotočili na predstavitev sodelovalnega dela in ustvarjanja vsebin na primeru orodja Word, ki ga vsi poznamo. Udeleženci so se lahko pridružili k soustvarjanju dokumenta ter videli, kako lahko enostavno preklapljajo med uporabo spletne in namizne različice aplikacije Word. Ker se nam ob sodelovanju večkrat zgodi, da kakšen sodelujoči del dokumenta nehote izbriše ali pripiše, smo pogledali kako upravljamo z zgodovino različic dokumenta.

Za tem smo prikazali kako deluje sinhronizacija datotek, ki jih shranimo na OneDrive – v trenutku lahko do svojih datotek dostopamo na katerikoli napravi ter si omogočimo tudi sprotno varnostno kopiranje datotek, ki jih odlagamo na namizje, med dokumente ter slike.

Za konec smo si pogledali eno izmed novejših storitev, ki nam je na voljo z našo licenco, in sicer aplikacijo Loop, ki nam omogoča, da ustvarjamo, tudi sodelovalno, strani z različno vsebino. Stran lahko enostavno dopolnjujemo z uporabo predpripravljenih gradnikov, ki nam olajšajo glasovanje v skupini, delitev opravil ter sprotno spremljanje opravljenega dela. Poleg tega nam omogoča soustvarjanje vsebin s klepetalnikom Copilot, ki smo si ga pogledali na koncu, saj je postal integralen del MS365 okolja in nam lahko priskoči na pomoč pri različnih vprašanjih.

Vabljeni k ogledu posnetka srečanja v naši podporni spletni učilnici, kjer bodo tekom maratona na voljo tudi dodatna gradiva. Ključ za vpis v učilnico je: DUM-P2024
Spletna učilnica se nahaja v Moodle okolju, kamor se prijavite s svojo UL ID.

Več informacij o Digitalnem ULTRA maratonu 2.0 pa najdete na povezavi.

Vsem udeleženim se zahvaljujemo za udeležbo na Digitalnem ULTRA maratonu in čestitamo za nove pridobljene digitalne kompetence, veščine in znanja za uporabo IKT v pedagoškem procesu.

Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.

  • RS MVZI
  • UL
  • Načrt za okrevanje in odpornost
  • Financira Evropska unija (NextGenerationEU)
UL_Center_mini_logo.png

Center Digitalna UL

Kontakt

Univerza v Ljubljani
Kongresni trg 12
1000 Ljubljana

E-naslov: digitalna@uni-lj.si