Krajše izobraževanje in usposabljanje je potekalo delno na daljavo, delno v prostorih Laboratorija za aeronavtiko na Fakulteti za strojništvo. Na dvotedenskem usposabljanju so se udeleženci najprej seznanili s teoretičnimi osnovami, ki jim je sledilo praktično usposabljanje na simulatorju. Po uvodu je predstavnik Javne agencije za civilno letalstvo Republike Slovenije (CAA) predstavil delovanje agencije in aktualne probleme s področja dronov, s katerimi se soočajo, kot tudi načine preverjanja izpolnjevanja letalskih predpisov na terenu. Predavatelji iz Fakultete za strojništvo so predstavili praktične izkušnje z uporabo dronov pri raziskovalnem delu, ob tem pa izpostavili veljavne omejitve. Praktično usposabljanje je zajemalo osnovne in napredne manevre na simulatorju tako z večrotornimi letalniki, kot tudi z letalniki s togimi krili.

Tekom izobraževanja so udeleženci spoznali tudi postopke za pridobitev certifikata pilota na daljavo in registracijo operatorja pri CAA ter učne vsebine za opravljanje izpita za odprto kategorijo.

Izobraževanje je bilo namenjeno vsem, ki so želeli pridobiti praktična znanja za varno in odgovorno upravljanje dronov v skladu z veljavno zakonodajo.

Krajše izobraževanje bo ponovno izvedeno jeseni 2025. Prijave bodo možne po objavi na spletni strani UL FS. 

 

 

Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.

  • RS MVZI
  • UL
  • Načrt za okrevanje in odpornost
  • Financira Evropska unija (NextGenerationEU)