Prorektor Univerze v Ljubljani za raziskovanje in razvoj, prof. dr. Anton Ramšak, se je v petek, 24. novembra, srečal s predstavniki Beijing Jiaotong University.

Beijing Jiaotong University združuje 18 šol s področja elektrotehnike, informatike, ekonomije, transporta, gradbeništva, strojništva, fizike, arhitekture in prava in je locirana na treh različnih kampusih. Univerza je vodilna na področju razvoja hitrih vlakov. Na univerzi vsako leto študira okoli 30.000 študentov. Na mednarodnem področju sodelujejo v različnih mednarodnih mrežah in združenjih, prav tako poteka sodelovanje v okviru skupnega projekta z Institutom Jožef Stefan (IJS).

Univerza v Ljubljani ima sklenjen medinstitucionalni sporazum z 38 kitajskimi univerzami in institucijami. Sodelovanje poteka tudi v okviru mednarodne kreditne mobilnosti in drugih programov izmenjav.