Prilagodite izpis

Ponastavi
  • 5. Tek od faksa do faksa_Foto Daniel Novaković_STA.png

Na 5. Teku od faksa do faksa rekordno število tekačic in tekačev

Na tradicionalnem Teku od faksa do faksa, ki ponovno povezal študentke, študente, zaposlene in alumne Univerze v Ljubljani, je letos teklo rekordnih 631 oseb.V rekreativnem teku so študenti, zaposleni in alumni Univerze v Ljubljani odtekli tri različno dolge trase (5, 10 ali 15 kilometrov), ki so speljane mimo vseh fakultet in akademij Univerze v Ljubljani s sedežem v Ljubljani.

• Velika na uvodni strani - desktop_Mesec zdravja_april.png

April 2024, mesec zdravja na Univerzi v Ljubljani

Na Univerzi v Ljubljani aprila v ospredje postavljamo skrb za zdravje in zdrav življenjski slog. Na različnih dogodkih, delavnicah, tečajih in predavanjih boste imeli priložnost okrepiti svojo psihofizično kondicijo in še dodatno poskrbeti za dobro počutje ter kakovost življenja.

5. tek od faksa do faksa bo 9. aprila

Študentke in študenti, diplomantke in diplomanti, zaposlene in zaposleni Univerze v Ljubljani, vabljeni, da se nam pridružite na 5. Teku od faksa od faksa, ki bo v torek, 9. aprila 2024, ob 17.00. V rekreativnem tempu lahko pretečete 5, 10 ali 15 km dolge trase, ki vodijo mimo 25 fakultet in akademij Univerze v Ljubljani. Startnine ni, vsi sodelujoče in sodelujoči prejmejo tudi spominsko majico.

• Mesec kULture in umetnosti 2024

Mesec kULture in umetnosti 2024: vabljeni na brezplačne dogodke UL

Center za obštudijsko dejavnost Univerze v Ljubljani v sodelovanju s članicami UL, Kulturnim bazarom in Študentskim domom Ljubljana, vabi na pester program kulturno-umetniških dogodkov. Na dogodkih bo mogoč vpogled v kulturno dogajanje in udejstvovanje študentk, študentov, zaposlenih ter alumnov UL. Dogodki so brezplačni in dostopni vsem študentkam, študentom, zaposlenim ter alumnom UL. Na dogodkih, kjer so mesta omejena, je zahtevana prijava.

• plavanje_novica_desktop_foto_Pixabay_ desktop.jpg

Vodena vadba plavanje za študentke in študente s posebnimi potrebami

Center za obštudijsko dejavnost Univerze v Ljubljani razpisuje za študentke in študente s posebnimi potrebami rekreativno vadbo plavanje. Vadba poteka vsak torek od 14.45 do 15.30 ure na bazenu kopališča Tivoli (Celovška cesta 25, Ljubljana). Na vadbo se lahko študenti vključijo kadarkoli v študijskem letu 2023/2024 po predhodni najavi.

• Plesni večer, UL COD

Tradicionalni novoletni ples bo 20. decembra

Univerza v Ljubljani vabi na tradicionalni novoletni univerzitetni ples, ki bo v sredo, 20. decembra 2023, ob 20.00 v Rožni Kuhni Študentskega doma Ljubljana (Svetčeva 9).

• Mesec digitalnih veščin

Študentke in študenti, vabljeni na mesec digitalnih veščin na Univerzi v Ljubljani

Razvoj in krepitev digitalnih veščin omogoča boljše zaposlitvene možnosti, boljšo komunikacijo, dostop do informacij in predvsem večjo neodvisnost v sodobni digitalni družbi. Študentke in študenti, vabljeni, da se nam pridružite na dogodkih Meseca digitalnih veščin, ki novembra potekajo v organizaciji Centra za obštudijsko dejavnost Univerze v Ljubljani in Študentskega doma Ljubljana. Potekali bodo od 16. do 30. novembra 2023.

• COD, kolo, gibanje, družina

Športno društvo zaposlenih UL vabi na rekreacijo za celo družino

Športno društvo zaposlenih na Univerzi v Ljubljani (ŠDUL) vabi na rekreacijo v študijskem letu 2023/2024. Vadbe bodo potekale vsak petek od 6. oktobra 2023.

• COD

Vpis na kreditno ovrednotene obštudijske dejavnosti

Center za obštudijsko dejavnost Univerze v Ljubljani vabi študente k vpisu na kreditno ovrednotene obštudijske dejavnosti. Vpis na dejavnosti, ki prinašajo 3 ali 4 kreditne točke v okviru splošne zunanje izbirnosti, poteka od 1. 9. 2023 do 30. 10. 2023 prek spletne prijavnice, dostopne tukaj. Za olajšanje izbire bodo 12. 9. 2023 spletni informativni dnevi.

• UL FRI, Evropska šola umetne inteligence

Na UL FRI poteka Evropska poletna šola imetne inteligence

Na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani se je v ponedeljek, 24. julija 2023, začela prva Evropska poletna šola umetne inteligence, ESSAI & ACAI, na kateri 60 vrhunskih predavateljev predaja svoje znanje več kot 500 udeležencem iz 42 držav. Konferenca posebno pozornost namenja tudi uporabi umetne inteligence v znanosti.

• naslovne fotke  novo SM   (9).png

Mednarodni dan joge z Univerzo v Ljubljani in Veleposlaništvom Indije v Sloveniji

Mednarodni dan joge, ki ga obeležujemo 21. junija 2023, bomo na Univerzi v Ljubljani tradicionalno izvedli z vadbo joge na prostem. Na travniku v študentskem naselju v Rožni dolini bomo uravnotežili telo, um in misli. Na dogodek vabljeni tako študentke, študenti, kot alumni in zaposleni Univerze v Ljubljani.

• Tekmovanje v kanuju 2022

Tekmovanje Univerze v Ljubljani v velikem kanuju

Na Univerzi v Ljubljani smo na svetovni dan športa in ob 60. obletnici športne vzgoje na UL organizirali tekmovanje v velikem kanuju. Na tekmovanju je sodelovalo 160 tekmovalk in tekmovalcev: študentk in študentov in zaposlenih na UL, med njimi tudi dekanja Biotehniške fakultete UL ter dekana Fakultete za družbene vede UL in Fakultete za elektrotehniko UL. Svojo ekipo je sestavil tudi rektorat, ki je pod vodstvom rektorja, prof. dr. Gregorja Majdiča, v hudi konkurenci osvojila odlično 9. mesto.