V magistrski študijski program Dramska igra se lahko vpiše kdor je:
uspešno opravil preizkus posebne nadarjenosti in
kdor je končal:
- štiriletni študijski program na UL AGRFT,ali
- enakovredno izobraževanje na tujem ali domačem visokošolskem zavodu ali
- triletni študijski program prve stopnje dramske igre, gledališke režije, igre z lutko in podobno, če je pred vpisom opravil študijske obveznosti, ki so bistvene za nadaljevanje študija; te obveznosti se določijo glede na različnost strokovnega področja in obsegajo od 10 do največ 60 kreditnih točk, kandidati pa jih lahko opravijo med študijem na prvi stopnji ali v programih za izpopolnjevanje. O priznanju odloča Senat UL AGRFT.
V skladu s 36. členom zakona o visokem šolstvu (Ur. L. RS, št. 32/2012) akademija omogoča kandidatom, ki so zaključili prvostopenjski študijski program, ovrednoten s 180 ECTS, pridobitev dodatnih 60 ECTS, tako da skupaj z drugostopenjskim štud. programom Dramska igra pridobijo skupaj 120 ECTS, potrebnih za dokončanje magistrskega študijskega programa.
Kandidati z zaključenim prvostopenjskim štud. programom, ovrednotenim s 180 ECTS, ki se prijavijo na študij na drugostopenjskem štud. programu Dramska igra oddajo v referatu za študijske in študentske zadeve prošnjo za pridobitev dodatnih 60 ECTS. Vsako prošnjo obravnava Oddelek za gledališče in radio individualno in kandidatu določi obveznosti glede na njegova predhodna znanja in kompetence. Predlog obravnava Študijske komisija AGRFT in Senat AGRFT, ki kandidatu o obveznostih izda sklep. Kandidat opravlja dodatne obveznosti za pridobitev 60 ECTS v okviru vseživljenskega učenja, o opravljenih obveznostih mu akademija izda potrdilo o opravljenih obveznostih. Kandidat, ki je opravil dodatnih 60 ECTS je na študij dramske igre sprejet, če izpolnjuje tudi ostale pogoje za vpis. Kandidat lahko opravlja preizkus umetniške nadarjenosti pred pridobitvijo dodatnih 60 ECTS točk.
Vsi kandidati morajo pri prijavi izkazati znanje slovenskega jezika na ravni B2 glede na skupni evropski referenčni okvir za jezike (CEFR) z ustreznim potrdilom.
Ustrezna dokazila o izpolnjevanju tega vpisnega pogoja so:
- potrdilo o opravljenem izpitu iz slovenskega jezika na ravni B2 ali enakovredno potrdilo,
- spričevalo o zaključeni osnovni šoli v RS ali zaključeni tuji osnovni šoli z slovenskim učnim jezikom,
- maturitetno spričevalo ali spričevalo zadnjega letnika izobraževalnega programa srednjega strokovnega izobraževanja, s katerega je razviden opravljen predmet Slovenski jezik,
- spričevalo o zaključenem dvojezičnem (v slovenskem in tujem jeziku) srednješolskem izobraževanju ali zaključenem tujem srednješolskem izobraževanju s slovenskim učnim jezikom,
- diploma o pridobljeni izobrazbi na visokošolskem zavodu v RS v študijskem programu in potrdilo (izjava), da je kandidat opravil program v slovenskem jeziku.