Vrsta študijskega programa

Št. ECTS kreditnih točk

Članica UL

Znanstveni naslov

doktor znanosti/doktorica znanosti (okrajšava: dr.)

poimenovanje v angleškem jeziku: Doctor of Philosophy (okrajšava: Ph.D.)

O programu

Skupni doktorski študijski program Upravljanje in ekonomika javnega sektorja izvajata partnerski fakulteti z mednarodnimi izkušnjami, Fakulteta za upravo Univerze v Ljubljani in Ekonomska fakulteta Univerze na Reki. Program obravnava aktualna vprašanja upravljanja javnega sektorja. Izhodišče predstavljajo spoznanja upravne znanosti, ki jih določa presečišče (spo)znanj s področij upravljanja, upravnega prava, ekonomike, menedžmenta, javnih financ, organizacije in informatike javnega sektorja. Tak pristop nudi dovolj možnosti za poglobljene kritične analize, evalvacije in razvoj novega znanja, potrebnega za boljše delovanje javnega sektorja.

Prijava na študij

Kandidati se morajo na razpis za vpis prijaviti na spletnem portalu eVŠ.

Najpozneje ob vpisu mora kandidat priložiti pisno soglasje mentorja ali morebitnega somentorja o prevzemu mentorstva ali somentorstva ter kratko idejno zasnovo raziskovalnega dela.

Rok za prijavo

do 8. septembra 2024 do 23.59 po srednjeevropskem času

Informativni dan

Informativni dan bo potekal predvidoma junija. Vse informacije in navodila dobijo kandidati na spletni strani fakultete.

Skrbnik programa

prof. dr. Janez Stare

Šolnina

Šolnina po letnikih:
1. letnik: 3.670 €
2. letnik: 3.670 €
3. letnik: 3.660 €

Za celoten študijski program skupaj: 11.000 €.

Univerza v Ljubljani, Fakulteta za upravo, Gosarjeva ulica 5, 1000 Ljubljana

Univerza na Reki, Ekonomska fakulteta, Ulica Ivana Filipovića 4, 51000 Reka, Hrvaška

podiplomski@fu.uni-lj.si