Status projekta

V teku

Vsebinske oznake

UL za trajnostno družbo – ULTRA, Vseživljenjsko učenje in mikrodokazila

Financiranje

Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.

V okviru pilotnega projekta bodo na interdisciplinaren način obravnavane potrebe po oživljanju degradiranih prostorov, ki so največkrat zapuščeni zaradi prenehanja izvajanja industrijske dejavnosti. V Sloveniji so najbolj izraziti degradirani prostori nekdanji veliki tekstilni kompleksi v Mariboru, Celju, Kranju, Tržiču, kompleks TAM-a v Coni Tezno in rudniški kompleksi v Litiji, Laškem, zasavski premogovni bazen, na Senovem, v Kočevju, Idriji, Mežici in v Sečoveljskih solinah.

Poudarek bo predvsem na prenosu dobrih praks oziroma rešitev za njihovo oživljanje z intervencijami s področja umetnosti v izobraževalni sistem, preko katerih bodo udeleženci pridobili specifična znanja in veščine (mikrodokazila) iz področij znanosti, umetnosti in stroke.

Pilotni projekt bo temeljil na treh ciklih usposabljanj, ki se bodo problemsko navezovala na konkretne primere degradiranih okolij. Prva dva cikla usposabljanj bosta namenjena diplomantom, ki se želijo nadgraditi svoja znanja, in študentom, ki si že med študijem želijo pridobiti znanja z drugih študijskih področij. Zadnji cikel pa bo namenjen usposabljanju odraslih, zaposlenih v formalnem izobraževalnem sektorju. V projekt bodo vključene izobraževalne in raziskovalne institucije ter lokalna skupnost, ki upravlja z degradiranimi prostori.

Povezava do spletne strani projekta.

Sodelujoče članice: PEF UL, NTF UL, FF UL

  • RS MVZI
  • UL
  • Načrt za okrevanje in odpornost
  • Financira Evropska unija (NextGenerationEU)