Univerza v Ljubljani se je prijavila na Javni razpis: Problemsko učenje študentov v delovno okolje: gospodarstvo, negospodarstvo in neprofitni sektor v lokalnem/regionalnem okolju 2024–2027 (PUŠ v delovno okolje 2024–2027), na katerem je bila uspešno izbrana na prvem odpiranju Javnega razpisa s 47 projekti z nazivom operacije "Problemsko učenje študentov v delovno okolje: gospodarstvo, negospodarstvo in neprofitni sektor v lokalnem/regionalnem okolju 2024-2027 – PUŠ v delovno okolje".

Datum začetka

Rok za izvedbo

Status projekta

V teku

Vsebinske oznake

ESS – Evropski strukturni in investicijski skladi 2021–2027

Financiranje

Projekt sofinancira Republika Slovenija Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropskega socialnega sklada plus (ESS+).

Višina odobrenih sredstev je 1.068.600,00 EUR.

Namen

Namen javnega razpisa je pridobivanje praktičnih izkušenj, znanj in kompetenc študentov v delovnem okolju v času študija, spodbujanje krepitve sodelovanja in povezovanja ter prenosa znanja med visokošolskim sistemom in med delovnim okoljem (gospodarstvo ter negospodarstvo in neprofitni sektor v lokalnem in regionalnem okolju).

Na ta način se bo mladim omogočalo razvoj znanj in spretnosti pri uresničevanju idej, razvoj podjetnosti, inovativnosti, kreativnega in kritičnega razmišljanja, ustvarjalnosti ipd. za večjo zaposljivost in lažji prehod v delovno okolje po zaključku študija. Z javnim razpisom se naslavlja tudi druge izzive visokega šolstva kot npr. sistemsko uvajanje prenosa znanja med visokošolskimi zavodi in delovnim okoljem, večja fleksibilnost in prilagajanje študijskih programov potrebam trga dela ter vzpostavitev dolgoročnega sodelovanja med visokošolskimi zavodi in delovnim okoljem. Z operacijo se omogoča prispevek k vzpostavitvi institucionalnega okvirja za zagotavljanje odprtega in inovativnega visokošolskega prostora. Cilj javnega razpisa je vključitev študentov v projektne aktivnosti in pridobitev splošnih in poklicno specifičnih kompetenc za lažji prehod na trg dela.

Projekt naslavlja tudi druge izzive visokega šolstva, kot so sistemsko uvajanje prenosa znanja med visokošolskimi zavodi in delovnim okoljem, večja fleksibilnost in prilagajanje študijskih programov potrebam trga dela ter vzpostavitev dolgoročnega sodelovanja visokošolskih zavodov z delovnim okoljem. Na ta način projekt prispeva k vzpostavitvi institucionalnega okvirja za zagotavljanje odprtega in inovativnega visokošolskega prostora.

Projekt naslavlja tudi ključna prednostna področja slovenske strategije pametne specializacije (S5). 

Projekti

Rezultati operacije

V obdobju od 1. 10. 2024 do 31. 8. 2025 bo Univerza v Ljubljani izvedla 47 projektov, v okviru katerih bo 314 študentov in 68 pedagoških mentorjev z Univerze v Ljubljani sodelovalo z 48 delovnimi mentorji iz gospodarstva ter negospodarskega in neprofitnega sektorja.

Posredniški organ

Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije

Projektna pisarna

Kontakt

Univerza v Ljubljani
Slovenska cesta 29
1000 Ljubljana

E-naslov: internacionalizacija@uni-lj.si