Posveti Učitelji učiteljem
Organiziramo posvete Učitelji učiteljem, ki so namenjeni izmenjavi dobrih praks in izkušenj s področja uporabe IKT v pedagoškem procesu.
Spletne delavnice
Razvili smo 24 spletnih delavnic, ki so namenjene spodbujanju didaktične uporabe IKT med visokošolskimi učitelji in sodelavci UL. Delavnice lahko udeleženci opravljajo z lastnim tempom, za vsa vprašanja pa jim je ves čas na voljo skupina moderatorjev.
Delavnice v živo in webinarji
Redno izvajamo tudi srečanja “v živo”, ki so jih v času zaostrenih razmer s Covid-19 nadomestili webinarji oz. virtualna srečanja. Na srečanjih predstavljamo aktualna orodja in možnosti uporabe le-teh v pedagoškem procesu.
Gradiva
Na spletni strani redno posodabljamo in dodajamo nove primere dobre prakse uporabe IKT v pedagoškem procesu ter različna gradiva, ki so lahko izhodišče za nove ideje ali odgovori na vprašanja, ki se nam lahko pojavijo ob uporabi različne IKT.
Področje izobraževanja in disminacije v številkah
-
Izvedenih delavnic v učilnici/webinarjev
152
-
Izvedenih spletnih delavnic
102
-
Udeležencev na različnih dogodkih izobraževanja in diseminacije
4600
-
Izvedenih diseminacijskih dogodkov (posvetov Učitelji učiteljem ipd.)
19
Individualna svetovanja
Individualno svetovanje poteka na več nivojih. Izhodiščna točka je naš e-naslov digitalna@uni-lj.si, kamor nam lahko pišete in vam bomo skušali v čimkrajšem času pomagati.
Za vas lahko pripravimo gradiva za rešitev vašega vprašanja, organiziramo lahko individualno srečanje, kjer si skupaj ogledamo vaš primer uporabe IKT ali pa vas povežemo z zunanjimi strokovnjaki, ki bodo lahko ponudili rešitev za vaše vprašanje.
Pilotne posodobitve študijskih predmetov
Že v okviru projektov “IKT v pedagoških študijskih programih” (2017-2018) ter “Digitalna UL – z inovativno uporabo IKT do odličnosti” (2017 – 2020) smo sodelovali pri izvedbi več kot 100 pilotnih posodobitev študijskih predmetov, kjer smo visokošolskim učiteljem in sodelavcem nudili tako didaktično kot tehnično podporo pri uporabi IKT v pedagoškem procesu. Tudi v okviru Centra Digitalna UL bomo s to dobro prakso nadaljevali in redno pripravljali pilotne projekte, katerim se lahko tudi vi pridružite.
Skupnost multiplikatorjev za didaktično uporabo IKT
Z oblikovanjem skupnosti multiplikatorjev na članicah UL si želimo vzpostaviti okolje, kjer bo zagotovljen prenos spoznanj o uporabi IKT v pedagoškem procesu z namenom aktivnega vključevanja vseh študentov v pedagoški proces za spodbujanje uporabe višjih kognitivnih procesov, povezanih z razvojem potrebnih spretnosti in znanj za 21. stoletje na različnih študijskih področjih.
Področje svetovanja v številkah
-
Pilotne posodobitve študijskih predmetov z didaktično uporabo IKT
330
-
Izvedena didaktična IKT svetovanja
1325
-
Vključeni pedagogi v svetovanja
1300
-
Skupnost multiplikatorjev za didaktično uporabo IKT
56
Gradiva za uporabo IKT
Redno pripravljamo različna gradiva za uporabo IKT. Tako lahko na enem mestu poiščete navodila korak-za-korakom za uporabo orodij, kot so Zoom, MS Teams, Moodle.
Kratki namigi za uporabo IKT
Za tiste, ki že redno uporabljate različno IKT, pripravljamo krajša gradiva oz. namige za uporabo IKT v pedagoškem procesu, kjer skušamo odgovoriti na najbolj pogosto zastavljena vprašanja glede uporabe IKT v pedagoškem procesu.
Znanstveni in strokovni prispevki
Ekipa Centra Digitalna UL skuša redno predstavljati svoje izkušnje v različnih znanstvenih in strokovnih prispevkih ter na različnih dogodkih.
Integrirano študijsko okolje in enotni študijski vmesnik
V razvoju je pilotno tehnološko okolje, ki ga trenutno uporablja 6 članic UL. Okolje temelji na spletnih učilnicah Moodle, a se ne bomo ustavili pri tem – načrtujemo pripravo edinstvene uporabniške izkušnje za vsakega uporabnika tehnološkega okolja ter povezavo z različnimi drugimi elementi, kot so multimedijski repozitorij, videokonferenčni sistemi ipd.
Področje razvoja in raziskovanja v številkah
-
Vzdrževanje spletnih učilnic Moodle
6
-
Strokovni in znanstveni prispevki
12
-
Gradiva za uporabo IKT
520
-
Enotni študijski vmesnik
1