Vrsta predmeta

Status prijave

Zaprta

Študijski program

Za uveljavljanje ECTS kreditnih točk v študijskih programih 1. in 2. stopnje.

Pogoji za vpis k predmetu in pristop k izpitu

Obštudijska dejavnost je na voljo vsem študentom Univerze v Ljubljani. Zanimanje za poslovno komuniciranje v francoskem jeziku in za medkulturne vidike sodelovanja s francoskimi podjetji in inštitucijami. Predmet je namenjen študentom brez predznanja francoščine. Posebej primeren je za tiste študente, ki nameravajo študij ali poklicno pot nadaljevati v Franciji ali frankofonih državah. Vključitev omogočena brez predhodnega preverjanja znanj/dokazovanja pogojev.

Terminska izvedba

Zimski in letni semester

Način izvedbe

Preko spleta

Oblike dela

• Predavanja: 30 ur.
  • Seminar: 30 ur.
  • Samostojno delo: 60 ur.
  • On-line izvedba.

Način ocenjevanja

• pisni izpit 50 %
  • ustni izpit 10 %
  • sprotno delo (naloge) 40 %

Vsebina predmeta

Predmet naslavlja vsebine s področja delovnega in poslovnega okolja:

- predstavljanje: osebe (narodnosti, poklici, funkcije), podjetja (spletna stran, organigram, dejavnosti, izdelka/storitve (opis, lastnosti dimenzije, cene), države (geografski in gospodarskopolitični dejavniki);

- dogovarjanje in naročanje: telefonsko, videokonferenca, poslovna korespondenca in dokumentacija;

- načrtovanje in realizacija: termina, sestanka, poslovnega kosila, službene poti, projekta;

- usvajanje osnovne poslovne in ekonomske terminologije v francoskem jeziku.

Cilji in kompetence

Na podlagi poslovnih vsebin študenti:

- usvojijo osnovne zakonitosti francoskega jezika (zapis in izgovorjava, slovnične strukture);

- spoznajo temeljne konverzacijske vzorce in komunikacijske spretnosti ter se tako v kratkem času usposobijo za uspešno in samozavestno nastopanje v francosko govorečem poslovnem okolju.

Predvideni študijski rezultati

Po zaključku predmeta študenti:

- obvladajo sporazumevanje v vsakdanjih poslovnih situacijah v francosko govorečem okolju in so sposobni enostavnih pogovorov;

- razumejo diskusije o znanih temah;

- razpolagajo s strategijami branja, ki jim omogočajo razumevanje enostavnih besedil;

- pišejo in pregledujejo kratka besedila v francoščini;

- dosežejo raven jezikovnega znanja A1 po SEJO.

Literatura

• DOBNIK, Nadja ; LAMY-JOSWIAK, Anne-Cécile: Introduction au français des affaires, Učbenik za poslovno francoščino, Ljubljana, Ekonomska fakulteta, 2021 (v tisku).
  • Gradiva predavateljice
  • LE MONDE (www.lemonde.fr) / LE FIGARO (www.figaro.fr)

Opombe

Kreditno ovrednoteni predmeti so financirani s strani Univerze v Ljubljani in so za študente Univerze v Ljubljani brezplačni.