Vrsta predmeta

Status prijave

Zaprta

Študijski program

Za uveljavljanje ECTS kreditnih točk v študijskih programih 1. in 2. stopnje.

Pogoji za vpis k predmetu in pristop k izpitu

Vpis na prvo oziroma drugo stopnjo študijskega programa Univerze v Ljubljani. Za pristop k izpitu je pogoj 75-odstotna prisotnost pri predmetu.

Terminska izvedba

Zimski in letni semester

Način izvedbe

Hibridno

Oblike dela

• Vaje: 60 ur.
  • Samostojno delo: 30 ur.

Način ocenjevanja

Uspeh na izpitu se ocenjuje z ocenami od 1 do 10 v skladu s Statutom Univerze v Ljubljani. Teoretični (30 %) in praktični (70 %) izpit.

Vsebina predmeta

Temeljna vsebina predmeta so namiznoteniški udarci. Ob učenju in razvoju namiznoteniških udarcev skozi igro se kandidati spoznajo tudi z osnovami metodičnih postopkov in organizacijskimi oblikami pri delu s številčnimi skupinami, s temeljnimi pravili namiznega tenisa ter z informacijami o organizaciji namiznoteniškega tekmovanja.

Cilji in kompetence

• Ozaveščanje o vrednotah športa in preko tega vplivanje na oblikovanje pozitivnih stališč do športa ter navajanje na zdrav način življenja.
  • Odpravljanje in preprečevanje posledic pomanjkanja gibanja oziroma skrb za izboljšanje psihofizičnih sposobnosti, krepitev zdravja in ustvarjalno izrabo prostega časa.
  • Poznavanje in uporaba osnov poučevanja namiznoteniških udarcev.
  • Obvladanje osnov namiznega tenisa v igralnih pogojih.
  • Sposobnost samo-korekcije tehnike namiznoteniških udarcev.
  • Poznavanje osnov organizacije učenja in treniranja namiznega tenisa.
  • Sposobnost nastopanja na tekmovanju (v okviru predmeta).
  • Sposobnost organizacije tekmovanja.

Predvideni študijski rezultati

Poznavanje udarcev, metodičnih postopkov, pravil, organizacijskih oblik.

Uporaba kot prostočasna aktivnost.

Sposobnost izpolnjevanja svojih igralnih sposobnosti.

Prenos naučenega na sorodne športne igre z loparji (tenis, badminton in speedminton).

Literatura

• Kondrič, M. (2002). Osnove učenja namiznega tenisa z Bojanom Tokičem. Ljubljana: Fakulteta za šport, Inštitut za šport.
  • Kondrič, M., Furjan – Mandić, G. (2002). Telesna priprava namiznoteniškega igralca. Ljubljana: Fakulteta za šport.
  • Kondrič, M. & Horvat, M. (2008). Namizni tenis v šoli : vadba in igralne oblike namiznega tenisa v šoli. Ljubljana: Fakulteta za šport, Inštitut za šport.
  • Mikeln, J. (2012). Namizni tenis – načrtovanje dela. Ljubljana: Namiznoteniški klub Veteran.

Opombe

Oprema: Športna oblačila, brisača, plastenka z vodo.