S študenti UL smo pregledali možnosti uporabe orodij generativne umetne inteligence v študijske namene
Datum objave:
V sredo, 16. 10. 2024, smo v Centru UL za uporabo IKT v pedagoškem procesu v okviru Digitalnega ULTRA maratona za študente UL izvedli usposabljanje Možnosti uporabe orodij generativne umetne inteligence v študijske namene, kjer smo se osredotočili na pregled različnih možnosti uporabe orodij pri lastnem študiju.
Kaj smo počeli?
Udeleženci delavnice so spoznali osnove delovanja orodij generativne umetne inteligence in se podrobneje spoznali z uporabo orodij, ki jih lahko uporabimo za generiranje slik, videoposnetkov, iskanje člankov in, ki so lahko študentom v pomoč pri lastnem učenju in raziskovanju študijskih vsebin.
Podrobneje smo si pogledali možnosti uporabe ChatGPT-ja pri poučevanju in učenje, ter spoznali na kaj vse moramo biti pozorni pri postavljanju vprašanj, da bi pridobili čim bolj uporaben odgovor. Med drugim smo spoznali tudi osnovno delovanje orodij kot so Gemini, MS Copilot, Claude, LLaMa, Consensus, Elicit itn.
Poseben poudarek smo namenili tudi smernicam za varno in preudarno uporabo tovrstnih orodij ter osvetlili nekaj izzivov pri uporabi le-teh.
Vabljeni k ogledu posnetka srečanja v naši podporni učilnici, kjer je na voljo tudi posnetek srečanja, tekom maratona pa bodo na voljo tudi dodatna gradiva in zanimive povezave. Ključ za vpis v učilnico je: ui2024. Spletna učilnica se nahaja v Moodle okolju, kamor se prijavite s svojo UL ID.
Več informacij o Digitalnem ULTRA maratonu 1.0 pa najdete na povezavi.
Vsem udeležencem se zahvaljujemo za udeležbo na Digitalnem ULTRA maratonu in čestitamo za nove pridobljene digitalne kompetence, veščine in znanja za uporabo IKT v pedagoškem procesu.
Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.