Vabila drugih organizacij o študentskih kariernih priložnostih (november 2024)

Kaboompics.com, Pexels
Datum objave:
Oznaka:
- Priložnosti za študente
- Karierni centri
- Univerzitetna služba za študente in alumne
Številne organizacije in podjetja ponujajo svoje dejavnosti tudi študentkam in študentom Univerze v Ljubljani. V Kariernih centrih UL zbiramo aktualen pregled kariernih priložnosti, vabila na dogodke, možnosti štipendij, natečaje in podobne dejavnosti, ki so namenjeni študentkam in študentom UL. S sodelovanjem pridobite nove izkušnje, znanja, veščine in širite mrežo poznanstev. Objavljamo le brezplačne dejavnosti, dodajamo jih sproti.
Vabila za natečaje in nagrade
Odprte so prijave na natečaj nacionalnega programa L’Oréal-UNESCO Za ženske v znanosti 2025, na katerega se lahko prijavijo mlade raziskovalke v zadnjem letu doktorskega študija naravoslovnih znanosti, biotehnike ali medicine. Na natečaju nacionalnega programa L’Oréal Adria, Slovenske nacionalne komisije za UNESCO in Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije lahko sodelujejo raziskovalke, ki so v študijskem letu 2024/2025 v sklepni fazi doktorskega študija, svoje raziskovanje opravljajo na slovenski raziskovalni ustanovi in niso starejše od 35 let. Za vprašanja pri izpolnjevanju prijavnice bo letos prijaviteljicam ponovno na voljo tudi informativni pogovor po spletu. Ta bo 5. novembra 2024 od 12. do 14. ure, na Facebook strani L'Oréal - UNESCO Za ženske v znanosti. Tri prijaviteljice, ki bodo s svojim znanstvenim delom prepričale komisijo, bodo prejele štipendijo v višini 5000 evrov in se pridružile 52 dosedanjim štipendistkam.
Rok za prijavo: 7. november 2024
Več informacij
Podjetje Mikro+Polo vabi, da postanete njihov Promotor znanosti 2025 in pridobite nagrado v višini 3000 EUR za pomoč pri svoji raziskavi ali raziskovalni nalogi. Sodelujete lahko študenti druge stopnje katerekoli naravoslovne fakultete ali mladi raziskovalci, tako da posnamete kratek predstavitveni video, v katerem poveste nekaj o sebi, svojem študiju in področju raziskovanja. Pošljete ga na promotor@mikro-polo.si.
Rok za prijave: 17. november 2024.
Inflection je prvi nagradni v celoti financiran program, namenjen iskanju najboljših mladih znanstvenikov prihodnosti in njihovemu povezovanju s priložnostmi, ki imajo največji vpliv na podnebne spremembe. Na ekskluzivnem dvodnevnem dogodku v Parizu, rojstnem kraju Mednarodne pogodbe o podnebnih spremembah, bodo zbrali 30 nagrajencev z vseh koncev sveta. Namenjen je 30 izjemnim doktorskim študentom (ali diplomiranim v zadnjem letu) s katerega koli področja študija, ki se v svojih raziskavah ukvarjajo s trajnostjo, obnovljivimi viri energije, prilagajanjem, odstranjevanjem ogljika in podnebnimi spremembami. Izbrani udeleženci se morajo udeležiti dogodka v Parizu 10. in 11. marca 2025, pri čemer imajo krite stroške s strani organizatorjev (potovanje, bivanje in podobno).
Rok za prijavo: 1. december 2024.
Več informacij
Raziskovalna nagrada Sveta 4iP (4iP Council) je mednarodni raziskovalni natečaj za študente evropskih univerz, ki študirajo na magistrski in doktorski stopnji. Namen natečaja je spodbuditi zanimanje študentov in potrditi nove zamisli o ključnih temah, povezanih z medsebojnim vplivom pravic intelektualne lastnine in inovacij, kot so patenti in regulacija konkurence, trgovina in regulacija, računalniško izvedeni izumi, patentni spori in kakovost patentov, standardizacija in patenti, NFT in avtorske pravice, ponaredki in pravice modelov itd.
Študenti so vabljeni, da predložijo prispevke v pregled žiriji za podelitev raziskovalne nagrade Sveta 4iP, ki jo sestavljajo strokovnjaki s področja intelektualne lastnine iz akademskih krogov, vlade in industrije. Zmagovalci pridobijo možnost objave in promocije, prejmejo pa tudi denarne nagrade: prvo mesto 2000 EUR, drugo mesto 1500 EUR, tretje mesto 1000 EUR.
Rok za prijavo: 31. december 2024.
Več informacij
Odprt je poziv za nagrado za evropske mladinske cilje za leto 2024. Namenjena je mladim ustvarjalcem sprememb po vsej Evropi, ki so pomembno prispevali k uresničevanju evropskih ciljev za mlade. Prijavijo se lahko ekipe najmanj štirih mladih, starih od 13 do 30 let. Te ekipe so lahko samostojne ali pa jih podpirajo organizacije, kot so šole, mladinski centri ali mladinske organizacije. Projekti morajo prispevati k enemu ali več evropskim mladinskim ciljem ter izkazovati pozitiven vpliv na mlade in lokalno skupnost.
Rok za prijavo: 15. november 2024.
Več informacij
Urad Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu objavlja XXIII. nagradni natečaj za diplomske, magistrske in doktorske naloge s področij Slovenci v zamejstvu in Slovenci po svetu. Upoštevana bodo dela zagovarjana v obdobju od 1. 1. 2024 do 31. 12. 2024. Najboljša tri dela s področja zamejstva in tri dela s področja izseljenstva bodo prejela denarno nagrado, in sicer:
- prva nagrada za vsako od področji v višini 800 evrov,
- druga nagrada v višini 600 evrov in
- tretja nagrada v višini 400 evrov.
Na predlog strokovne komisije se Urad lahko odloči tudi o večjem ali manjšem številu nagrad v eni od kategorij. Komisija lahko predlaga tudi podelitev posebnih priznanj, ki pa niso denarne narave.
Rok za prijavo: 7. 2. 2025.
Več informacij
Vabila na dogodke
V ponedeljek, 11. novembra 2024, bodo na Fakulteti za matematiko in fiziko UL obeležili svetovni dan medicinske fizike. Organizirali bodo vodni predavanji s področja medicinske fizike, nato pa obiskovalcem omogočili še voden ogled laboratorijev, v katerih delujejo njihovi študenti in raziskovalci. Na koncu bo sledila pogostitev v zimskem vrtu, kjer bodo lahko prosto potekale diskusije s študenti, asistenti in profesorji. Program se bo pričel ob 14. uri v Peterlinovem paviljonu (na lokaciji Jadranska 19, v predavalnici F1, v pritličju desno).
Predstavniki EU Careers bodo na dogodku predstavili poslanstvo in delovanje Evropskega urada za izbor osebja (EPSO), strokovna področja, na katerih lahko delujejo uslužbenci evropske administracije, oblike zaposlitve v institucijah EU, selekcijske postopke EPSO in vire, kjer lahko udeleženci najdejo vse informacije. Poleg tega bodo imeli udeleženci priložnost dobiti informacije iz »prve roke«, saj bodo na dogodku tudi gostje, in sicer Slovenci, zaposleni v institucijah EU, ki bodo predstavili svojo karierno pot ter izkušnjo z delom in življenjem v tujini, z veseljem pa bodo odgovorili tudi na morebitna vprašanja. Dogodek bo potekal v torek, 12. novembra 2024, ob 18. uri v spletnem formatu (Zoom). Dogodek bo dosegljiv preko povezave.
Slovenski inštitut za standardizacijo (SIST) vabi na Jesensko šolo standardizacije, ki bo potekala 13. in 14. novembra 2024 na Fakulteti za elektrotehniko UL. Osrednja tematika letošnje jesenske šole bo kakovost, namenjena je študentom vseh fakultet. Udeležba je brezplačna.
Na njej boste izvedeli vse o poslanstvu inštituta, delu in pomenu vpetosti v nacionalno, evropsko in mednarodno okolje. Drugi dan jesenske šole bo namenjen predstavnikom podjetij, ki bodo spregovorili o svojem delu in vpetosti standardov v njihove procese. Udeleženci bodo lahko spoznali te strokovnjake osebno ter iz prve roke pridobili informacije, ki jih zanimajo. Ob zaključku jesenske šole bomo izvedli tudi kviz, kjer bomo izbrali nova ambasadorja standardizacije za leto 2025.
Društvo VTIS (V tujini izobraženi Slovenci) v novembru pripravljajo dogodek o tem, kako financirati študij v tujini. Potekal bo 20. novembra 2024 ob 18.00 preko spleta. Na njem boste pridobili jasne odgovore in praktične nasvete o možnostih financiranja študija v tujini, o štipendijah in drugih možnostih. Dogodek bo vodila Katja Cankar iz Javnega štipendijskega in razvojnega sklada.
Več informacij
Jeseni Alumni Ekonomske fakultete UL napoveduje edinstven dogodek za nove karierne priložnosti - karierni sejem Alumni JUMP. Povezali bodo uspešna slovenska in mednarodna podjetja ter vas - diplomante vseh fakultet. Na sejmu Alumni JUMP boste lahko raziskali širok nabor delovnih mest na različnih nivojih, poslovnih funkcijah in panogah, spoznali uspešna slovenska in mednarodna podjetja, se udeležili predavanj in delavnic za osebni in karierni razvoj (upskilling, reskilling), preizkusili v psiholoških testiranjih in simulacijah razgovorov in izkoristili možnosti individualnih pogovorov s predstavniki podjetij za novo zaposlitev ali drugo priložnost. Udeležite se lahko tudi brezplačnega fotografiranja. Potekal bo 21. novembra 2024 v Stožicah v Ljubljani.
Več informacij
Vabimo vas na izobraževanje »Knjižnična zbirka in storitve Narodne in univerzitetne knjižnice: predstavitev za doktorske študente Univerze v Ljubljani«, ki bo potekalo v torek, 26. novembra 2024, prek aplikacije Zoom. Predstavitev se bo začela ob 18.15, trajala bo približno 45 minut.
Vsebina predstavitve:
• oris glavnih značilnosti knjižnične zbirke: od rokopisnega gradiva do elektronskih virov,
• možnosti dostopa do podatkovnih zbirk, elektronskih knjig in revij,
• relevantne storitve za doktorske študente: od medknjižnične izposoje do informacijskih poizvedb,
• predstavitev izobraževalne ponudbe tečajev za uporabnike knjižnice.
Prijavite se preko povezave (pred prijavo se je treba registrirati na Nukovem portalu izobraževanja), povezavo za aplikacijo Zoom boste prejeli dva dneva pred predstavitvijo. Predstavitev se bo snemala, tako da si jo boste lahko ogledali kasneje, če se ne boste mogli udeležiti predstavitve.
Mlada akademija v sodelovanju s Slovenskim akademsko tehniško-naravoslovnim združenjem (SATENA) in Ministrstvom za visoko šolstvo, znanost in inovacije (MVZI) vabi na okroglo mizo o pomenu doktorata in vlogi znanosti v družbi. Potekala bo v sredo, 27. novembra 2024, ob 16. uri v Centru Rog. Dogodek poteka v okviru Meseca znanosti. V razpravi bodo soočili različne poglede na vrednost znanj, ki jih pridobijo doktorji znanosti in kako prispevajo k napredku na različnih področjih.
Do konca leta NUK vabi še na nekaj brezplačnih spletnih tečajev.
ISKANJE ZNANSTVENE LITERATURE S POMOČJO PORTALA MEGA ISKALNIK NUK V AKADEMSKI DIGITALNI ZBIRKI (COBISS+), sreda, 27. november, 10.00–12.00
Predstavitev funkcionalnosti mEga iskalnika NUK v Akademski digitalni zbirki na programski platformi COBISS+, kjer so implementirani specializirani univerzitetni portali in različnih načinov iskanja.
UPORABA ORODJA ZA UPRAVLJANJE BIBLIOGRAFSKIH REFERENC ENDNOTE ONLINE, ponedeljek, 2. december, 10.00-13.00
Predstavitev orodja za upravljanje bibliografskih referenc, ki jih navajamo (citiramo) pri pisanju strokovnih, znanstvenih in drugih besedil.
UVOD V ISKANJE IN UPORABO CITATNIH INDEKSOV, petek, 6. december, 10.00-12.00
Na tečaju bomo predstavili citatne indekse, različne načine iskanja in uporabe. Poudarek bo na podatkovnih zbirkah Web of Science, Scopus in Google Scholar ter njihovih kazalnikih vplivnosti (faktor vpliva, SNIP, h-indeks itn.).
Inštitut STEP vas vabi na mednarodni dogodek za krepitev znanja in veščin za delo z mladostniki in mladostnicami, ki se soočajo z nekaterimi čustvenimi in vedenjskimi motnjami (npr. ADHD, avtizem) in duševnimi stiskami. Prvi del dogodka bo namenjen interaktivnemu skupinskemu delu, kjer bo poudarek na konkretnih primerih stisk mladih, drugi del pa strokovnim plenarnim predavanjem. Imeli boste priložnost tudi za mednarodno povezovanje in izmenjavo idej ter izkušenj. K udeležbi vabijo vse, ki delate z mladostniki in mladostnicami, tako v okviru mladinskega dela kot tudi v osnovnih in srednjih šolah ter drugih organizacijah. Potekal bo 28. novembra 2024 od 9.30 do 16.00 v Cankarjevem domu na Vrhniki (Tržaška cesta 25). Dogodek bo potekal v angleškem jeziku in bo brezplačen, saj je organiziran v okviru projekta Empatheatry, sofinanciranega s strani Evropske unije v okviru programa Erasmus+. Za pogostitev v dopoldanskem času in v času kosila bodo poskrbeli.
Prijave sprejemamo najkasneje do 15. novembra 2024. Število mest je omejeno, zato vas povabimo, da v primeru interesa prijavo oddate čim prej.
Več informacij
Dan odprte znanosti 2024 bo 3. in 4. decembra 2024 v hotelu Four Points by Sheraton v Ljubljani (Mons). Udeležba je brezplačna, a se je na dogodek treba prijaviti (število mest je omejeno). Letošnji dogodek bo s poglobljenimi razpravami osvetlil prihodnost Evropskega oblaka odprte znanosti (EOSC), EOSC novo evropsko EOSC Vozlišče, ključne vloge nacionalne infrastrukture za odprto znanost ter temeljne izzive in priložnosti, ki jih odprto znanje prinaša sodobni znanosti. Dogodek je zasnovan za raziskovalce, strokovnjake s področja inovacij, predstavnike raziskovalnih institucij in visokošolskih ustanov ter širšo zainteresirano javnost.
V okviru letošnjega Tedna preprečevanja korupcije vas Komisija za preprečevanje korupcije vabi, da se pridružite Študentskemu dnevu, ki bo v sredo, 11. decembra 2024, med 10:10 in 11.40 (dve šolski uri). Dogodek bo hibriden: gostiteljica dogodka v živo bo Fakulteta za upravo UL, spremljali pa ga boste lahko tudi prek aplikacije Zoom na povezavi. Na dogodku boste z interaktivno delavnico spoznali Komisijo za preprečevanje korupcije (KPK) – kdo so, katere so glavne naloge in kako se spopadajo z izzivi pri preprečevanju korupcije in krepitvi integritete v družbi, poudarek v predstavitvi pa bo na mladih, bodočih zaposlenih, in njihovi osebni integriteti. Udeleženci boste lahko postavljali vprašanja, reševali praktične primere in preizkušali novo pridobljeno znanje kar sproti s posebnim kvizom. Na vprašanja in ugotovitve boste odgovarjali z dodatnimi pojasnili in spodbudili kritično razmišljanje o vlogi integritete v sodobni družbi. Sedeži v dvorani Fakultete za upravo so omejeni, zato je predhodna prijava obvezna.
Rok za prijave: 6. december 2024.
Več informacij in prijava
Filozofska fakulteta UL in Fakulteta za družbene vede UL vas vabi, da se udeležite 2. konference Nove perspektive v humanistiki in družboslovju, ki je namenjena doktorskim študentkam in študentom ter nedavnim doktorantkam in doktorantom. Konferenca bo potekala 30. in 31. januarja 2025 v Ljubljani na Filozofski fakulteti in Fakulteti za družbene vede.
Rok za prijavo na konferenco in oddajo povzetka je 15. november 2024, prispevke pa je mogoče oddati v slovenskem ali angleškem jeziku. Kotizacije ni, po konferenci pa bo objavljen tudi zbornik prispevkov. Dodatna vprašanja lahko naslovite na: konferenca.HID@fdv.uni-lj.si.
Štipendije
Predmet javnega razpisa je financiranje štipendij za usposabljanje ali izobraževanje v tujini za specializirane poklice v kulturi. Sredstva bodo namenjena štipendijam za usposabljanje ali izobraževanje v tujini, ki traja od 2 tednov do 12 mesecev v obdobju med 1. oktobrom 2024 in 30. septembrom 2025, ki se do dne oddaje vloge za razpis še ni zaključilo ter za katerega ustanova, ki usposabljanje ali izobraževanje izvaja, izda uradno potrdilo o zaključenem programu. Namen javnega razpisa je dvig poklicnih kompetenc na vseh področjih kulture. V okviru javnega razpisa se zagotavlja pridobivanje znanja, kompetenc in spretnosti, ki bodo vključenim v formalno in neformalno izobraževanje zagotavljale uspešno vključevanje na trg dela in v družbo ter pomagale pri ohranjanju poklicne kariere. Ciljna skupina upravičencev so dijaki, študenti, diplomanti in zaposleni, ki se bodo izobraževali in usposabljali na področjih glasbene, intermedijske, uprizoritvene in vizualne umetnosti ter filma, kulturne dediščine, knjige, knjižničarstva, kulturnega menedžmenta in novinarstva.
Rok za prijavo: 9. december 2024
Več informacij
Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad RS je objavil javni razpis za pridobitev štipendije na področju socialnega varstva za pridobitev izobrazbe socialni delavec na izobraževalnem programu prve stopnje za tretji in četrti letnik in prvi letnik druge stopnje za študijsko leto 2024/2025. Mesečna štipendija na področju socialnega varstva znaša 350 evrov.
Rok prijave: do porabe sredstev ali najkasneje 31. julij 2025.
Več informacij
Zbrane informacije o štipendijah najdete tudi na podstrani.
MORS - Direktorat za obrambne zadeve objavlja javni razpis kandidatom za častnike in višje vojaške uslužbence za študijske programe 1. bolonjske stopnje in višje, za poklicno delo v Slovenski vojski za študijsko leto 2024/25, ki bodo štipendijo prejemali od vključno prvega letnika dalje. S tem, ko postanete štipendist(ka) Slovenske vojske, že v času šolanja pridobite dragocene izkušnje, hkrati si zagotovite socialno varnost in zanimivo ter razgibano zaposlitev takoj po koncu študija ali šolanja.
Štipendije za pridobitev 1. bolonjske stopnje izobrazbe in višje bodo prioritetno podelili za naslednje smeri izobrazbe: medicina, strojništvo, računalništvo in informatika, logistika, elektrotehnika, pomorstvo in promet, kemija, mikrobiologija, zdravstvena nega, gradbeništvo, fizika in obramboslovje.
Rok prijave: 30. november 2024
Več informacij
Zbrane informacije o štipendijah najdete tudi na podstrani.
Druge priložnosti
Na Univerzi v Ljubljani raziskujemo, kako globalni izzivi vplivajo na duševno zdravje mladih v Sloveniji. Vabimo k sodelovanju v anonimni anketi, ki jo podpirata Ministrstvo za zdravje in Agencija za raziskovalno in inovacijsko dejavnost. Namenjena je starim med 16. in 24. letom starosti. S sodelovanjem boste pripomogli k boljšemu razumevanju izzivov, s katerimi se soočate mladi, in k ustvarjanju konkretnih rešitev za prihodnost. Anketa je kratka, vzame le 15 minut.
Dostopna je na povezavi.
Študente Univerze v Ljubljani, ki imajo status študenta s posebnimi potrebami, vljudno vabimo, da sodelujejo v raziskavi v okviru doktorske disertacije z naslovom Dejavniki akademske uspešnosti študentov s posebnimi potrebami v visokem šolstvu. Povezava do spletnega vprašalnika (čas reševanja 7 minut).
Več informacij in dostop do vprašalnika
Radio Študent tudi letos razpisuje avdicije za redakcije. Če vas zanima vsebinsko radijsko delo in želite opravljati novinarsko delo oziroma glasbeno ali kulturno kritiko, se prijavite na avdicijo redakcije, ki vas najbolj zanima. Lahko jih izberete tudi več. Avdicije za lektorsko službo, tonsko tehniko in službo za napovedovanje bodo potekale pozimi.
Rok za prijavo: 10. november 2024.
Več informacij
Tudi študentke in študente Nacionalna agencija RS za kakovost v visokem šolstvu (NAKVIS) vabi, da se pridružite strokovnjakinjam in strokovnjakom, ki delujejo v okviru agencije. Strokovnjakinje in strokovnjaki, vpisani v register NAKVIS, so ključni za neodvisno in strokovno presojo v postopkih akreditacij in evalvacij, ki jih izvaja NAKVIS, in s tem pomembni soustvarjalci kakovostnega visokošolskega in višješolskega izobraževanja.
Rok za prijave: 6. december 2024.
Več informacij
RRA LUR vabi posameznice in posameznike z inovativnimi in naprednimi podjetniškimi idejami k prijavi v projekt Podjetno nad izzive v Ljubljanski urbani regiji (PONI LUR). Ta ponovno nudi 4 mesečno zaposlitev, v okviru katere boste tekom usposabljanja osvojili vsa potrebna znanja in veščine za uspešen in učinkovit razvoj svoje ideje ter zagon novega podjetja. Tudi tokrat bo priložnost dobilo 11 oseb. V projekt se lahko vključijo osebe s poslovno idejo, ne glede na starost ali stopnjo izobrazbe. Pogoj je, da imajo kandidati prijavljeno stalno ali začasno bivališče v eni od 25 občin Ljubljanske urbane regije ter da lahko pred pričetkom podpišejo pogodbo o zaposlitvi za določen čas štirih mesecev. To pomeni, da morajo biti na dan vključitve brez statusa zaposlitve, študenta, idr.
Rok prijave: 13. januar 2025, izbrani udeleženci bodo z delom pričeli predvidoma 1. marca 2025.
Več informacij