Mikro MOOC-i se uporabljajo na različnih študijskih področjih. V projektu so sodelovale fakultete UL, ki so prispevale konkretne primere uporabe. Na primer, na Pedagoški fakulteti so razvili tečaje o informacijski pismenosti, na Pravni fakulteti o pravni etiki, na Fakulteti za matematiko in fiziko pa o kvantni fiziki. Poleg tega smo primerjali različna spletna okolja za izdelavo mikro MOOC-ov, kot so Moodle, OpenEdX in WordPress, in analizirali njihove prednosti.

Razmislili smo tudi o vplivu generativne umetne inteligence (genUI) na razvoj mikro MOOC-ov. Orodja, kot so ChatGPT, Canva AI, Synthesia, H5P in Mentimeter, lahko olajšajo pripravo učnih gradiv, omogočajo bolj interaktivno izkušnjo in pomagajo pri preverjanju znanja.

Za podporo pedagogom smo pripravili gradiva, ki vključujejo metodološke smernice, primere dobre prakse in seznam koristnih AI orodij. Vsa gradiva so dostopna na povezavi, kjer jih bomo redno dopolnjevali. Poleg tega pripravljamo spletno delavnico, kjer bodo pedagogi pridobili praktične veščine za oblikovanje lastnih mikro MOOC-ov.

Ker mikro MOOC-i ponujajo prilagodljiv in dostopen način učenja, bodo v prihodnosti igrali še pomembnejšo vlogo v izobraževanju. Na UL bomo še naprej razvijali in podpirali njihovo uporabo v pedagoškem procesu.

UL_Center_mini_logo.png

Center Digitalna UL

Kontakt

Univerza v Ljubljani
Kongresni trg 12
1000 Ljubljana

E-naslov: digitalna@uni-lj.si