S pedagogi smo raziskali možnosti organizacije e-pošte in nalog znotraj orodja MS Outlook

Canva
Datum objave:
V petek, 11. 4. 2025, smo v Centru UL za uporabo IKT v pedagoškem procesu v okviru Digitalnega ULTRA maratona za pedagoge UL izvedli usposabljanje z naslovom Outlook kot osebni asistent: Organizacija e-pošte, rokovnikov in nalog, kjer smo si pogledali nekaj nastavitev in pravil znotraj MS Outlooka, upravljali s koledarji ter pogledali možnosti dodeljevanja opravil.
Kaj smo počeli?
Na delavnici smo s pedagogi najprej preverili nekaj nastavitev znotraj orodja MS Outlook. Pogledali smo si možnost pošiljanja samodejnega odgovora na e-pošto v času naše odsotnosti, uredili podpis z urejevalnikom podpisov na UL portalu ter upravljali s predogledom sporočil, videzom ter prejemom obvestil. Nato smo si ogledali in ustvarili pravila, ki nam prejeta sporočila npr. avtomatsko premaknejo v določeno mapo, ustvarili in uredili smo kategorije, si ogledali označevanje e-pošte z zastavicami, pripenjanje le-te ipd.
Sledilo je ustvarjanje dogodka, kjer smo si ogledali možnost ankete za razporejanje, ki nam omogoča lažje iskanje ustreznega termina za srečanje in samo načrtovanje le-tega. Prek aplikacije MS Bookings smo nato ustvarili stran za osebne rezervacije, kjer si lahko pedagogi in študenti izberejo termin za srečanje z nami, ter povezavo do rezervacije dodali v podpis. Sledil je pregled možnosti koledarja, kjer smo upravljali pravice z našim koledarjem ter si pogledali, kako si prikažemo koledar drugih zaposlenih znotraj UL. Srečanje smo zaključili s pregledom možnosti opravil, ki nam pomagajo pri optimizaciji vsakodnevnih nalog.
Vabljeni k ogledu posnetka srečanja v naši podporni spletni učilnici, kjer bodo tekom maratona na voljo tudi dodatna gradiva. Ključ za vpis v učilnico je: DUM-P2024. Spletna učilnica se nahaja v Moodle okolju, kamor se prijavite s svojo UL ID.
Več informacij o Digitalnem ULTRA maratonu 2.0 pa najdete na povezavi.
Vsem udeleženim se zahvaljujemo za udeležbo na Digitalnem ULTRA maratonu in čestitamo za nove pridobljene digitalne kompetence, veščine in znanja za uporabo IKT v pedagoškem procesu.
Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.
