Globalna koalicija za izobraževanje si prizadeva za:

  • Zagotavljanje neprekinjenega učenja po vsem svetu, zlasti na najbolj prikrajšanih območjih.
  • Spodbujanje digitalne vključenosti, opolnomočenja učiteljev in enakosti spolov prek treh osrednjih pobud:
    • Globalna akademija veščin (Global Skills Academy)
    • Globalni učiteljski kampus (Global Teacher Campus)
    • Globalna učna hiša (Global Learning House)

GEC usklajuje prizadevanja več kot 175 partnerjev iz sistemov Združenih narodov, civilne družbe, akademskega okolja in zasebnega sektorja, da bi zagotovili sredstva in mobilizirali deležnike, usklajevali učinkovite ukrepe, povezovali nacionalne potrebe z globalnimi rešitvami, in zagotavljali brezplačna, varna tehnološka orodja za izobraževanje na daljavo.

Kot nova članica GEC bo Univerza v Ljubljani prispevala svoje strokovno znanje na naslednjih področjih zelene in digitalne pismenosti, vseživljenjskega učenja in mikrodokazil, spodbujanja vključenosti, raznolikosti in enakosti ter usklajevanja z veščinami prihodnosti in strategijami družbene odpornosti. Univerza v Ljubljani je tudi nosilka Unescove katedre za izobraževanje učiteljev za trajnostni razvoj, ki spodbuja sodelovanje in celostne pristope k izobraževanju za trajnostni razvoj.

Načrtovani prispevki Univerze v Ljubljani h koalicijo so:

  • Sodelovanje v izobraževalnih programih za učitelje, vključno s hibridnimi in spletnimi oblikami.
  • Razvoj učnih gradiv za področja STEM (naravoslovje, tehnologija, inženirstvo, matematika) in trajnostnega razvoja.
  • Aktivno vključevanje v mednarodne in nacionalne projekte, ki podpirajo Cilj trajnostnega razvoja št. 4: Kakovostno izobraževanje.
  • Deljenje raziskovalnih dognanj in inovativnih pedagoških pristopov prek globalnega omrežja GEC.

S članstvom Univerza v Ljubljani potrjuje svojo zavezanost k soustvarjanju človeku prijazne, vključujoče in trajnostno naravnane prihodnosti izobraževanja prek globalnega sodelovanja in inovacij.

Več informacij: prof. dr. Maja Zalaznik

  • UNESCO (GEC).png