Kaj smo počeli?

Na delavnici smo se poglobili v uporabo orodja Iorad, ki omogoča hitro in enostavno ustvarjanje vizualnih navodil, saj avtomatsko zajema postopke uporabe različnih digitalnih orodij in jih pretvori v strukturirane, interaktivne vodiče.

Udeleženci delavnice so skozi praktične primere spoznali, kako lahko s pomočjo samodejnega zajemanja postopkov hitro ustvarijo interaktivne vodiče, ki so še posebej uporabni pri uvajanju novih digitalnih orodij in storitev nato pa še v praksi preizkusili, kako lahko s tem orodjem pripravijo nazorna in dostopna navodila za študente ali sodelavce, ki se srečujejo z novimi digitalnimi veščinami.

Dodajali smo lastno besedilo, zvočne posnetke, povezave do zunanjih virov in zameglili osebne podatke. Na delavnici smo spoznali še kako ustvariti in deliti takšna gradiva s študenti in kolegi ter tako podpreti njihovo učenje novih digitalnih veščin. 

Vabljeni k ogledu posnetka srečanja in zanimivih gradiv v naši podporni spletni učilnici. Ključ za vpis v učilnico je: IORAD2025. Spletna učilnica se nahaja v Moodle okolju, kamor se prijavite s svojo UL ID.

Več informacij o Digitalnem ULTRA maratonu 2.0 pa najdete na povezavi.

Vsem udeleženim se zahvaljujemo za udeležbo na Digitalnem ULTRA maratonu in čestitamo za nove pridobljene digitalne kompetence, veščine in znanja za uporabo IKT v pedagoškem procesu. 

 

Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.

  • RS MVZI
  • UL
  • Načrt za okrevanje in odpornost
  • Financira Evropska unija (NextGenerationEU)
UL_Center_mini_logo.png

Center Digitalna UL

Kontakt

Univerza v Ljubljani
Kongresni trg 12
1000 Ljubljana

E-naslov: digitalna@uni-lj.si