Na delavnici boste spoznali Mayerjeva načela, ki so nam lahko v pomoč pri oblikovanju lastnih videoposnetkov ter večpredstavnih učnih gradiv na splošno. Seznanili se boste s spletnimi okolji EdPuzzle, H5P in Nearpod, ki nam omogočajo enostavno ustvarjanje interaktivnih videoposnetkov. Nato boste z upoštevanjem Mayerjevih načel ustvarjali lastne interaktivne videoposnetke, ki bodo vsebovali različne oblike preverjanja razumevanja.
Tip delavnice
Fokusne spletne delavnice
Avtorji
Sanja Jedrinović, Mateja Bevčič, Sara Drožđek, Anja Luštek, Tadeja Nemanič, Ana Žabkar Šalić, Irena Nančovska Šerbec, Jože Rugelj
Trajanje
2 tedna
Moderiranje izvedbe
Mateja Bevčič
Več o delavnici
Delavnica je namenjena spoznavanju interaktivnih videoposnetkov. Poleg uvodnega in sklepnega dela jo sestavljata 2 poglavji:
- Interaktivna večpredstavna učna gradiva
Pri tej temi boste spoznali Mayerjeva načela in se seznanili kako jih uporabljati in upoštevati pri ustvarjanju večpredstavnih učnih gradiv.
Kot zaključek poglavja je potrebno obvezno uspešno opraviti kviz, s katerim boste preverili razumevanje predstavljene vsebine. Kot priporočeno pa je sodelovanje v forumu, v katerem vas vabimo k deljenju vaših izkušenj z uporabo Mayerjevih načel pri ustvarjanju gradiv.
- Izdelava interaktivnih videoposnetkov
Znotraj te teme boste spoznali nekaj več o interaktivnih videoposnetkih. S pomočjo pripravljenih videovodičev boste spoznali orodja za izdelavo interaktivnih videoposnetkov. V ta namen boste spoznali orodja Edpuzzle, H5P in Nearpod.
Kot zaključek poglavja je potrebno obvezno oddati nalogo, v sklopu katere je potrebno ustvariti interaktivni videposnetek na želeno tematiko in pri tem upoštevati Mayerjeva načela. Kot priporočljivo pa je sodelovanje v forumu, kjer lahko delite svoje ideje in izkušnje z interaktivnimi videoposnetki.
- Sklepno poglavje
V sklepnem poglavju vas čaka zaključna aktivnost, kjer boste na podlagi pripravljenih kriterijev pripravili analizo dveh orodjih, ki ste ju spoznali na delavnici.
Cilji delavnice
Cilji spletne delavnice:
- spoznavanje Mayerjevih načel za izdelavo večpredstavnih učnih gradiv;
- spoznavanje različne IKT za izdelavo interaktivnih videoposnetkov;
- izdelovanje interaktivnih videoposnetkov.
Pogoji za priznanje opravljene spletne delavnice
Pogoji za priznanje opravljene spletne delavnice:
- v času razpisanega termina delavnice je obvezno sodelovanje v razpravi;
- v času razpisanega termina delavnice je obvezno uspešno opraviti uvodni kviz;
- v času razpisanega termina delavnice je obvezno uspešno opraviti zaključne aktivnosti po posameznih sklopih;
- v času razpisanega termina delavnice je obvezno uspešno opraviti zaključno nalogo;
- ob zaključku delavnice je obvezno izpolniti anketo z namenom pridobivanja povratnih informacij udeležencev kot osnove za optimizacijo prihodnjih izvedb spletne delavnice.
Po uspešnem zaključku delavnice in izpolnitvi vseh obveznosti prejmete potrdilo o udeležbi na usposabljanju po e-pošti.