V okviru Centra Digitalna UL izvajamo številne tematsko različne delavnice, ki potekajo tako na spletu kot tudi v predavalnicah, v živo.

Prilagodite izpis

Možnost filtriranja zapisov
Ponastavi
Tabela za: Delavnice

Naziv

Opis

Tip delavnice

Opis

Na delavnici boste spoznali izdelavo interaktivnih učnih gradiv, s fokusom na izdelavi adaptivnih učnih gradiv. Najprej se boste seznanili z Mayerjevimi načeli, ki jih je smiselno upoštevati pri ustvarjanju večpredstavnih gradiv. Predstavili bomo različne vrste interaktivnosti in se v nadaljevanju osredotočili na praktično delo z različnimi orodji. Spoznali boste orodji H5P Branching Scenario in Moodle lekcija, ki podpirata adaptivno učenje.

Tip delavnice

Fokusne spletne delavnice

Opis

V okviru delavnice se boste spoznali z inovativnimi učnimi metodami, ki podpirajo uporabo IKT (informacijsko-komunikacijske tehnologije) v pedagoškem procesu.

Tip delavnice

Intenzivne spletne delavnice

Opis

Na delavnici boste spoznali Evropski okvir digitalnih kompetenc izobraževalcev – DigCompEdu. Okvir predstavlja nabor digitalnih kompetenc, ki lahko pedagogom pomaga izkoristiti potencial digitalnih tehnologij za izboljšave in inovacije na področju izobraževanja. Na delavnici se boste seznanili z razširjenim okvirjem 32 kompetenc glede na samoevalvacisjko orodje SELFIEforTEACHERS, ki so razporejene v 6 področij, spoznali model napredovanja, s pomočjo katerega lahko ovrednotite in nadgradite svoje digitalne kompetence, ter preizkusili orodje DigCompEdu CheckIn za samoevalvacijo uporabe IKT v lastni pedagoški praksi.

Tip delavnice

Intenzivne spletne delavnice

Opis

Na delavnici boste spoznali možnosti spremljanja napredka študentov z uporabo poročil in redovalnice v spletni učilnici Moodle. V ta namen boste spoznali splošne usmeritve in pregled učne analitike v spletni učilnici, preizkusili se boste pri pripravi redovalnice in pri uporabi različnih poročil v spletni učilnici Moodle.

Tip delavnice

Fokusne spletne delavnice

Opis

Na delavnici boste spoznali pomen formativnega spremljanja znanja, mnenj in idej v pedagoškem procesu in kako ga lahko najučinkoviteje podpremo z IKT. S pomočjo primerjalne analize različnih orodij glede na strategije vrednotenja, učno analitiko, načrtovanje in možnosti povratnih informacij boste pridobili boljši vpogled v orodja, ki lahko smiselno podprejo formativno spremljanje študijskega procesa. Bolj podrobno se boste seznanili tudi z možnostmi predstavljenih orodij.

Tip delavnice

Intenzivne spletne delavnice

Opis

Na delavnici boste spoznali igre v izobraževanju, se spoznali s pojmom igrifikacija ter z učnima pristopoma učenje z igrami in učenje z ustvarjanjem iger. Pridobili boste številne ideje in spoznali različno IKT, ki omogoča vključevanje elementov iger ali že ustvarjenih izobraževalnih iger v pedagoški proces ter tudi IKT, s katero lahko ustvarimo izobraževalne igre.

Tip delavnice

Intenzivne spletne delavnice

Opis

Na delavnici boste spoznali inovativne učne metode, ki na učinkovit način podprejo in izboljšajo uporabo tehnologije v učnem procesu. V ta namen boste spoznali Mayerjeva načela, TPACK-model in SAMR-model ter jih upoštevali pri ustvarjanju večpredstavnih učnih gradiv. Seznanili se boste z različnimi spletnimi orodji, v okviru katerih lahko ustvarite interaktivna učna gradiva, kot so interaktivne predstavitve, interaktivni videoposnetki, adaptivna učna gradiva in razne druge aktivnosti.

Tip delavnice

Intenzivne spletne delavnice

Opis

Na delavnici boste spoznali igre v izobraževanju. Srečali se boste s pristopoma učenje z igrami, predstavljenim skupaj s številnimi že ustvarjenimi izobraževalnimi igrami z namenom popestritve pedagoškega procesa, in učenje z ustvarjanjem iger, pri katerem boste v ta namen spoznali orodja H5P, Genially, Scratch, Snap!, Unity ter vtičnike v spletni učilnici Moodle.

Tip delavnice

Fokusne spletne delavnice

Opis

Na delavnici boste spoznali izdelavo interaktivnih učnih gradiv, s fokusom na izdelavi interaktivnih predstavitev. Najprej se boste seznanili s TPACK-modelom, SAMR-modelom in Mayerjevimi načeli, ki jih je smiselno upoštevati pri ustvarjanju večpredstavnih gradiv. Predstavili bomo različne vrste interaktivnosti in se v nadaljevanju osredotočili na praktično delo z različnimi orodji. Spoznali boste orodja, kot so H5P, Nearpod, Mentimeter, Quizizz, Canva, Iorad, Pear Deck in GoConqr. Poleg orodij za ustvarjanje interaktivnih predstavitev boste imeli priložnost spoznati še nekatera orodja za izdelavo interaktivnih učnih gradiv (npr. Mindmeister, Genially, Insert Learnig in Wordwall).

Tip delavnice

Fokusne spletne delavnice

Opis

Na delavnici boste spoznali sodelovalno učenje in računalniško podprto sodelovalno učenje, podprto s spletnimi učnimi okolji, kot so GoConqr, Edmodo, Nearpod, Mahara, Moodle, Google Classroom, Trello in Padlet. Spoznali boste, kako predstavljena orodja odlično obogatijo in omogočijo projektno učno delo.

Tip delavnice

Fokusne spletne delavnice