Upravni odbor Knafljeve ustanove na Dunaju je objavil razpis za Tumovo štipendijo za študijsko leto 2024/2025. Štipendija je namenjena spodbujanju doktorskega, izjemoma magistrskega študija diplomantov slovenskih in zamejskih univerz, ki se vpišejo na doktorski študij, izjemoma magistrski študij na visokošolskih ustanovah v Avstriji, izjemoma tudi drugod v Evropi. Štipendija se dodeli za eno študijsko leto, in sicer v višini 500 evrov mesečno in se izplača v devetih mesecih, v času študijskega leta.

Datum objave

11. 4. 2024

Rok za prijavo

30. 6. 2024

Status objave

Zaključeno

Tip objave

Javni razpis

Vsebinske oznake

Štipendije

Za štipendijo lahko zaprosi diplomant slovenske univerze ali univerze v zamejstvu, ki ima slovensko državljanstvo ali lahko izkaže slovensko poreklo. Študent, katerega ocena magistrske naloge znaša 8 ali več in tisti, ki ob poteku roka za vložitev prošnje za štipendijo še ni dopolnil 30 let.

Rok za prijavo je 30. junij 2024.