Upravni odbor Knafljeve ustanove na Dunaju je objavil razpis za Tumovo štipendijo za študijsko leto 2024/2025. Štipendija je namenjena spodbujanju doktorskega, izjemoma magistrskega študija diplomantov slovenskih in zamejskih univerz, ki se vpišejo na doktorski študij, izjemoma magistrski študij na visokošolskih ustanovah v Avstriji, izjemoma tudi drugod v Evropi. Štipendija se dodeli za eno študijsko leto, in sicer v višini 500 evrov mesečno in se izplača v devetih mesecih, v času študijskega leta.

Datum objave

11. 4. 2024

Rok za prijavo

30. 6. 2024

Status objave

V teku

Tip objave

Javni razpis

Vsebinske oznake

Štipendije

Za štipendijo lahko zaprosi diplomant slovenske univerze ali univerze v zamejstvu, ki ima slovensko državljanstvo ali lahko izkaže slovensko poreklo. Študent, katerega ocena magistrske naloge znaša 8 ali več in tisti, ki ob poteku roka za vložitev prošnje za štipendijo še ni dopolnil 30 let.

Rok za prijavo je 30. junij 2024.