Vrsta seje

Redna

19. 12. 2023

Ura

Zbornična dvorana (Rektorat UL, Kongresni trg 12, 1000 Ljubljana)

Mandatno obdobje

2021–2025

Dnevni red in gradiva

1. Določitev dnevnega reda 23. seje Senata UL
  2. Potrditev zapisnika 22. seje Senata UL
  3. Poročilo rektorja
  4. Predlog financiranja raziskovalnih programov v okviru Internega razpisa za financiranje raziskovalnih programov UL za leto 2023 (prof. dr. Gregor Majdič, rektor)
  5. Spremembe Pravilnika o stabilnem financiranju znanstvenoraziskovalne dejavnosti UL (prof. dr. Gregor Majdič, rektor)
  6. Spremembe Pravilnika o izboru in financiranju mladih raziskovalk in raziskovalcev (prof. dr. Gregor Majdič, rektor)
  7. Sprememba visokošolskega zavoda (UL) – spremembe lokacij (prof. dr. Boštjan Markoli, prorektor)
  8. Spremembe Statuta UL (prof. dr. Gregor Majdič, rektor, in prof. Miran Zupanič, predsednik komisije)
    • Sprememba 64. člena Statuta UL,
    • Spremembe 35., 52., 74., 87., 132., 135., 136., 137., 138., 139., 141. in 142. člena Statuta UL ter Priloge 1 – v povezavi z dr. študijem umetnosti,
    • Predlog novega 152. a člena Statuta UL
  9. Spremembe Pravilnika o merilih in postopku za podeljevanje priznanj pomembnih umetniških del kot pogoju za izvolitev v naziv na UL (prof. mag. Matjaž Drevenšek, prorektor)
  10. Strategija UL na kadrovskem področju za raziskovalce in pedagoge (prof. dr. Gregor Majdič, rektor)
  11. Samoevalvacijsko poročilo za obdobje 2021 - 2023
  12. Akcijski načrt za obdobje 2024 - 2026
  13. Poročilo Komisije za raziskovalno in razvojno dejavnost UL (prof. dr. Damjana Rozman, predsednica komisije)
  14. Poročilo Komisije za dodiplomski študij UL (prof. dr. Polona Jamnik, predsednica komisije)
  15. Poročilo o delu Habilitacijske komisije UL in volitve rednih profesorjev (prof. dr. Aleš Obreza, predsednik komisije)

Vabljeni

Člani Senata UL; prorektorji: prof. dr. Ksenija Vidmar Horvat, prof. dr. Maja Klun, prof. dr. Anton Ramšak, prof. mag. Matjaž Drevenšek, prof. dr. Boštjan Markoli; glavni tajnik Mihaela Bauman Podojsteršek; predsedniki oz. poročevalci komisij senata (glede na dnevni red); predstojnica Doktorske šole prof. dr. Tatjana Marvin; predstojnik Digitalne UL prof. dr. Janez Bešter; predstojnik Založbe UL dr. Matevž Rudolf; predsednik UO UL prof. dr. Emil Erjavec; predsednik ŠS UL, Miha Kosec; predstavniki sindikatov: SVIZ, NSDLU, VSS, PERGAM, ZSSS, VIR.

Obveščeni

Dekani, pomočniki glavnega tajnika, NUK, CTK, IRI, NIB, ŠDL - pridružene članice UL, STA.

Opombe

Točki 2 in 13 sta zaprti za javnost.