Vrsta seje

Redna

23. 4. 2024

Ura

Zbornična dvorana (Rektorat UL, Kongresni trg 12, 1000 Ljubljana)

Mandatno obdobje

2021–2025

Dnevni red in gradiva

1. Določitev dnevnega reda 27. seje Senata UL
  2. Potrditev zapisnika 26. seje Senata UL
  3. Poročilo rektorja
  4. Spremembe Statuta UL (prof. dr. Gregor Majdič, rektor in prof. Miran Zupanič, predsednik komisije)
    • Sprememba 34., 39. in 43. člena Statuta UL (v sprejem)
  5. Prenova volilnega sistema (prof. dr. Gregor Majdič, rektor)
    • Novi Pravilnik o volitvah rektorja UL
    • Novi Pravilnik o volitvah Upravnega odbora UL
  6. Metodologija za ocenjevanje raziskovalnih programov UL (prof. dr. Gregor Majdič, rektor)
  7. Metodologija in merila delitev sredstev razvojnega stebra stabilnega financiranja UL (prof. dr. Gregor Majdič)
  8. Sprememba Pravilnika o doktorskem študiju UL (prof. dr. Tatjana Marvin Derganc, predstojnica Doktorske šole)
  9. Članstvo v delovnih telesih Senata UL (prof. dr. Gregor Majdič, rektor)
    • Zamenjava člana Komisije za razvoj knjižničnega sistema UL
  10. Poročilo o delu Komisije za vprašanja študentov UL (izr. prof. dr. Petra Videmšek, predsednica komisije)
  11. Poročilo o delu pisarne varuha študentov (doc. dr. Milena Košak Babuder)
  12. Poročilo rektorja o delu zaupnih oseb na članicah v letu 2022 in 2023 (poročevalec)
  13. Poročilo Disciplinske komisije za študente UL za leto 2022/23 (prof. mag. Barbara Prinčič, predsednica komisije)
  14. Poročilo o delu Komisije za doktorski študij UL (prof. dr. Lucija Peterlin Mašič, predsednica komisije)
  15. Poročilo o delu Habilitacijske komisije UL in volitve rednih profesorjev (prof. dr. Aleš Obreza, predsednik komisije)
  16. Imenovanje poročevalca v postopku izvolitve v naziv (prof. dr. Gregor Majdič, rektor)

Gradivo k točkam 3, 6, 7 in 12 bo objavljeno naknadno.

Vabljeni

Člani Senata UL; prorektorji: prof. dr. Ksenija Vidmar Horvat, prof. dr. Maja Klun, prof. dr. Anton Ramšak, prof. mag. Matjaž Drevenšek, prof. dr. Boštjan Markoli; glavni tajnik Mihaela Bauman Podojsteršek; predsedniki oz. poročevalci komisij senata (glede na dnevni red); predstojnica Doktorske šole prof. dr. Tatjana Marvin; predstojnik Digitalne UL prof. dr. Janez Bešter; predstojnik Založbe UL dr. Matevž Rudolf; predsednik UO UL prof. dr. Emil Erjavec; predsednik ŠS UL Nejc Tacer; predstavniki sindikatov: SVIZ, NSDLU, VSS, PERGAM, ZSSS, VIR.

Obveščeni

Dekani, pomočniki glavnega tajnika, NUK, CTK, IRI, NIB, ŠDL - pridružene članice UL, STA.

Opombe

Točke 2, 12, 14, 15 in 16 so zaprte za javnost.