Ko razmišljamo o nadaljnjih kariernih korakih, je eno ključnih vprašanj: Kaj znam? Kaj me zanima? In kako to predstavim delodajalcu? Študij ni le čas pridobivanja znanja – je tudi prostor, kjer spoznavamo sebe. Samoocena je pri tem ena najkoristnejših veščin: pomaga nam razumeti lastne moči, prepoznati priložnosti za razvoj in se samozavestneje predstaviti svetu.

Kaj je samoocena in zakaj ni tako samoumevna?

Samoocena ni zgolj odgovor na vprašanje »V čem sem dober/dobra?«, ampak proces. Proces, v katerem se učimo prepoznavati, vrednotiti in ubesediti svoje kompetence, interese in cilje. Gre za veščino, ki zahteva čas, iskrenost in tudi nekaj usmerjanja.

Veliko študentk in študentov težko najde besede, s katerimi bi se prepričljivo predstavili – naj gre za življenjepis, razgovor ali priložnostno srečanje s potencialnim delodajalcem. Tu nastopi vloga premišljenega pristopa k samooceni.

Podpremo vas lahko z vključitvijo v delavnico, individualni pogovor s kariernim svetovalcem in/ali vključitvijo v simulacijo selekcijskega postopka. 

KC iskanje zaposlitve_mala pasica.png

Delavnica: Jaz na trgu dela: samoocena kot priprava na predstavitev delodajalcu

Na delavnici z različnimi orodji (vprašalniki, vajami in usmerjenim razmislekom) raziskujemo, kaj znate, kaj vas zanima in kako lahko to prenesete v življenjepis ali predstavitev delodajalcu.

Poteka v dveh delih. V prvem delu se posvetimo osebni refleksiji, v drugem pa prenosu spoznanj v prakso – pripravili boste osnutek CV-ja, izluščili ključna sporočila za predstavitev in naredili kratek načrt naslednjih korakov za svoj karierni razvoj. Med obema deloma boste imeli teden dni za razmislek in krajšo domačo nalogo – nič zahtevnega, a uporabnega. Zaželena je udeležba na obeh delih, saj je le tako proces učenja in prenosa v prakso celovit.

Naročite se v POPR-u.
Foto_IFP, d. o. o.

IFP, d. o. o.

Individualni pogovor s kariernim svetovalcem

Če bi raje začeli ena na ena (brez skupine in v svojem tempu), smo vam karierni svetovalci UL na voljo za individualni pogovor. Pogovorimo se lahko o vaših interesih, lastnostih, prednostih, znanjih in kompetencah – ter o tem, kaj to pomeni za vašo nadaljnjo pot. Srečanje o samooceni poteka v živo in ne na daljavo. Naročite se v POPR-u ali preko e-pošte svetovalca.

Naročite se v POPR-u.
Osebi med razgovorom za delo

Preizkusite se s simulacijo selekcijskega postopka

Simulacija selekcijskega postopka ni namenjena le samospoznavanju, temveč predvsem pridobivanju dragocene povratne informacije o tem, kako vas vidijo drugi – delodajalci, psihologi, svetovalci. Dogodek vsako pomlad organiziramo v sodelovanju z Oddelkom za psihologijo Filozofske fakultete UL.

Na njem najprej rešite psihološke vprašalnike, ki jih pogosto uporabljajo delodajalci, nato sodelujete v simulaciji zaposlitvenega razgovora. Po zaključku prejmete:
• interpretacijo rezultatov psiholoških testov,
• pisno in ustno povratno informacijo o svojem nastopu.

Gre za redko priložnost, da se v varnem okolju preizkusite v situacijah, ki vas čakajo v resničnem selekcijskem postopku – in se iz njih nekaj naučite, še preden bo šlo zares. Ne spreglejte novega poziva za udeležbo in se prijavite na tedenske karierne e-novice.

Prijavite se na tedenske karierne e-novice in bodite pravočasno obveščeni o vseh aktualnih priložnostih.