Projekt Erasmus+ AL4LIFE

Mreža klubov alumnov in karierni centri Univerze v Ljubljani od marca 2023 sodeluje v triletnem Erasmus+ projektu Western Balkan entrepreneurial university alliances – keeping in touch for lifelong relations (AL4LIFE). Namen projekta je z vključevanjem alumnov v pedagoški proces in posodobitvijo učnih ciljev ustvariti v kompetence usmerjeno izobraževanje in inovacije za krepitev rasti in konkurenčnosti študentov in univerz.

Mreža klubov alumnov in karierni centri Univerze v Ljubljani od marca 2023 sodeluje v dvoletnem Erasmus+ projektu Western Balkan entrepreneurial university alliances – keeping in touch for lifelong relations (AL4LIFE). Namen projekta je z vključevanjem alumnov v pedagoški proces in posodobitvijo učnih ciljev ustvariti v kompetence usmerjeno izobraževanje in inovacije za krepitev rasti in konkurenčnosti študentov in univerz. Cilji projekta bodo doseženi s sistematičnim vključevanjem diplomantov v poučevanje, mentorstvo in raziskovanje na visokošolskih institucijah, z bolj praktičnim usposabljanjem in v kompetence usmerjenim izobraževanjem, usklajenim s potrebami trga dela, ter z organizacijo programa poklicne podpore za študente, njihov poklicni razvoj in zaposlovanje. Posledično bo dosežena večja odprtost visokošolskih institucij za potrebe industrije in trga, zlasti v še vedno zelo tradicionalnem visokošolskem sistemu zahodnega Balkana. V projektu sodeluje 7 partnerjev iz Črne Gore, Kosova, Italije, Španije in Slovenije.

EU logo