Varni na internetu za starejše

Ko pride do sodobne tehnologije in spleta, ni pomembno zgolj znanje o uporabi elektronske pošte, spletne banke itd. pač pa tudi varnost. Projekt Varni na internetu se je odzval na povabilo Modre fakultete in za nas pripravlja predavanje na temo kibernetske varnosti. Vljudno vabljeni, da se nam pridružite 1. 12. 2023 ob 10. 00 na Filozofski fakulteti ter tako v novo leto zakorakate opremljeni z znanjem in previdnostjo.

Spletne prevare, ki ciljajo na starejše

Na Nacionalnem odzivnem centru za kibernetsko varnost centru SI-CERT smo skozi dolgoletno prakso izluščili določene spletne prevare, kjer vidimo, da so starejši uporabniki bolj izpostavljeni. V predavanju bomo tako skušali poiskati odgovore na vprašanja,  zakaj so starejši ranljivejši na spletu in predstavili tipične nevarnosti, npr. ljubezenske prevare, kjer so žrtve v veliki večini obravnavanih primerov starejše vdove, zavajajoče oglase za čudežna zdravila in medicinske pripomočke ter oglase za spletne kredite in druge možnosti zaslužka.  Poseben sklop bo namenjen spletnemu nakupovanju, ki je vse bolj razširjeno. Vendar lahko v poplavi ponudnikov naletimo tudi na lažno spletno trgovino. Nakup v taki trgovini pomeni finančno oškodovanje in tudi morebitno zlorabo kreditne kartice, zato je pomembno, da znamo preveriti spletno trgovino in prepoznamo sumljive znake še pred nakupom.

Predavanje je brezplačno, potrebna je le predhodna prijava.

Vidimo se v petek, 1. decembra 2023, ob 10. uri na Filozofski fakulteti. Predavanje traja uro in pol.

Prijavnica.