Uredba o sofinanciranju doktorskega študija (Uradni list RS, št. 22/17) in novela Zakona o visokem šolstvu urejata sofinanciranje javnoveljavnih doktorskih študijskih programov.
Na doktorskih študijskih programih Univerze v Ljubljani bo sofinanciranje šolnin v študijskem letu 2020/2021 omogočeno študentom, ki bodo izpolnjevali pogoje iz Uredbe o sofinanciranju doktorskega študija ter na Senatu UL sprejetih Meril za izbiro kandidatk in kandidatov za sofinanciranje šolnine na doktorskem študiju.
Do sofinanciranja šolnine bodo upravičeni doktorandi, ki:
• bodo vpisani v 1. letnik doktorskega študija in imajo povprečno oceno zaključene izobrazbe najmanj 8,00, pri čemer se upoštevajo ocene vseh akreditiranih študijskih obveznosti na vseh zaključenih visokošolskih študijskih programih
ali
bodo vpisani v 2., 3. ali 4. letnik doktorskega študija in so med študijem redno napredovali vse višje letnike, pri čemer se za redno napredovanje šteje tudi podaljšanje statusa iz upravičenih razlogov v skladu z zakonom, ki ureja visoko šolstvo, in Statutom UL ter v skladu z 49. členom Zakona o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo;
• še nimajo pridobljene ravni izobrazbe, ki ustreza ravni izobrazbe, pridobljene po doktorskih študijskih programih tretje stopnje;
• iz javnih sredstev nimajo oziroma še niso imeli sofinanciranega študija po študijskih programih za pridobitev doktorata znanosti, četudi doktorskega študija niso končali. Skladno s tem določilom do sofinanciranja niso upravičeni študenti, ki so že bili sofinancirani in se po merilih za prehode redno vpišejo v višji letnik v drug doktorski študijski program. Do sofinanciranja prav tako niso upravičeni mladi raziskovalci.
Vzporedni študij se ne sofinancira, prav tako do sofinanciranja niso upravičeni študenti, ki so vpisani v dodatno leto.
Doktorandi bodo predvidoma ob vpisu podpisali izjavo, s katero potrdijo izpolnjevanje zgoraj navedenih pogojev za sofinanciranje doktorskega študija in obenem izrazijo namero za sofinanciranje doktorskega študija. Podrobnejše informacije o postopku ugotavljanja izpolnjevanja pogojev za sofinanciranje lahko kandidati dobijo na posamezni članici, na kateri se bodo vpisali.
O višini sofinanciranja bodo doktorandi obveščeni po vpisu na doktorski študij, predvidoma meseca novembra, saj je višina sofinanciranja za posameznega doktoranda/ko odvisna od števila vpisanih študentov, ki izpolnjujejo pogoje za sofinanciranje v posameznem študijskem letu.
samo za študente s sklenjeno pogodbo o sofinanciranju doktorskega študija generacija - 2016 (začetek financiranja v študijskem letu 2016/2017)
V primeru podaljšanja statusa študenta pošljite kopijo sklepa članice UL o podaljšanju statusa na naslov univerze s pripisom »za sofinanciranje doktorskih študentov – generacija 2016«.
Ko boste izpolnili obveznosti iz 2. točke 3. člena pogodbe, izpolnite spodnje poročilo in ga pošljite na naslov univerze s pripisom »za sofinanciranje doktorskih študentov – generacija 2016«.
Poročilo o izpolnitvi pogodbenih obveznosti